Навряд чи існує складське приміщення, яке не потребує штабелера. При ярусному зберіганні вкрай потрібна навантажувальна техніка, здатна переміщати на відстані та штабелювати продукцію. Прості у використанні складські штабелери добре працюють у закритих приміщеннях і на відкритих майданчиках. Існує декілька типів складського вантажного обладнання, яке варто розглянути більш детально.
Що слід враховувати під час виборів складських штабелерів
Вибираючи техніку подібного виду, варто враховувати вантажообіг і квадратуру складського приміщення. Для деяких складів буде достатньо ручної моделі. А ось при товарообігу більш ніж 70 палет за зміну - потрібен електричний, а біль високий темп вантажопотоку вимагатиме самохідну версію.
Механічний штабелер
Така техніка використовується на невеликих складах з низькою прохідністю вантажопотоку. Агрегат відмінно функціонує у вузьких міжстелажних проходах і здатний:
- Підіймати палетну продукцію на висоту до 3.5 м.
- Складати продукцію безпосередньо на підлозі.
- Штабелювати ярусами піддони.
Механічний навантажувач нескладний в управлінні, що дозволяє не навчати співробітника роботі з ним. Для приведення його в дію достатньо качати важіль керування або натиснути на педаль. До переваг такого обладнання зараховують: простоту в експлуатації, компактність та доступну цінову політику.
Електроштабелер
Таке обладнання в рази підвищує продуктивність праці завдяки вбудованому в апарат акумулятора та електродвигуна. Працездатність з продукцією відбувається у рази швидше, ніж при використанні ручної моделі. Цю техніку доцільно застосовувати для штабелювання, навантаження чи розвантаження товару. До того ж висота підйому виделок може досягати 6 метрів, масі вантажу на них до 2.5 т.
Самохідні навантажувачі
Цей модельний ряд самохідних штабелерів є найефективнішим. Він здатний:
- піднімати продукцію та перевозити її;
- обслуговувати висотні стелажі;
- працювати з палетною продукцією, що складована в кілька ярусів.
Версії такого виду управляються за допомогою довгого держака, який перемикає оператор. Існують штабелери з відкидною платформою та варіанти з кабіною.
Річтрак
Іноді при складуванні потрібно укладання палетного вантажу в глибокі осередки. Для виконання таких завдань на базі самохідного навантажувача було розроблено річтрак, що є його більш удосконаленою версією. Головною перевагою річтака можна назвати наявність висувної щогли, яка може пересуватися вперед для розміщення палет на необхідну глибину. Версії такої техніки широко застосовуються на складських приміщеннях з багатоярусною системою зберігання. Випускається три види річтаків: високі, вузькопрохідні та з висувною кареткою.
Ринок сучасного складського обладнання досить різноманітний і часом непросто підібрати необхідну модель. Тому варто ретельно оглядати та підбирати вантажну техніку, що врахує завдання, для яких вона призначатиметься.