Вивчення будови ока почалося ще за давніх часів. Багато вчених світу вивчали хвороби очей і намагалися знайти методи збереження здорового та чіткого зору. Для цього використовувалися такі способи як кровопускання, ванни, примочки. На щастя, в 19 столітті стався прорив у галузі офтальмології та з'явилися безпечніші способи боротьби з відшаруванням та дистрофією сітківки.
Лікування патологій сітківки – сучасний, безболісний спосіб, спрямований збереження зору шляхом на уражену область лазером. Дія лазера ґрунтується на раптовому підвищенні температури тканин сітківки, що призводить до їх згортання та відновлення зорової функції. Сучасне обладнання дозволяє впливати точково на уражені ділянки та вирішувати проблему локально.
Лікування патологій сітківки
Ефективні засоби лікування патологій сітківки
- Локальне пломбування.
Процедура проводиться при частковому відшаруванні сітківки. Установка спеціально пломби (губки) не допускає розриву тканин і забезпечує розсмоктування рідини.
- Кругове пломбування.
Виконується при множинних розривах та відшаруванні сітківки.
- Вітроектомія.
Має на увазі видалення зміненого склоподібного тіла та введення спеціальних препаратів з метою придушення до судинної оболонки сітківки. Протипоказано таке хірургічне втручання за патології очного нерва, зниженої прозорості рогівки.
- Кріопексія або лазеркоагуляція.
Призначається за наявності витончених ділянок для обмеження області розриву.
- Ретинопексія.
Фіксація при великих розривах відірваного краю за допомогою сапфірових міні цвяхів.
Етапи лікування
- Перший етап – підготовчий.
Пацієнт проходить обстеження, складає необхідні аналізи. Фахівець підбирає метод хірургічного втручання на основі особливостей пацієнта, величини та кількості розривів сітківки, її розташування тощо.
- Другий етап – хірургічне втручання.
Проведення операції відбувається під анестезією (20-50 хвилин). Пацієнт виписується у день операції.
- Третій етап – реабілітація.
Полягає у дотриманні рекомендацій спеціаліста та контролі стану сітківки. Тривалість реабілітації після лазерної коагуляції становить 2 тижні, кріопексії – 10 днів, ретинопексії – 20 днів, пломбування та вітроектомія – 6 місяців.
Фахівці медичного центру Oculus.lviv.ua проводять лікування патологій зору з використанням сучасного обладнання, яке дозволяє точно впливати на уражені зони та не допустити сліпоти. Ми маємо величезний досвід у виконанні таких операцій, робимо це якісно та з мінімальним ризиком ускладнень.
Якщо Вас цікавить лікування патологій сітківки ока або залишилися питання, переходьте за посиланням, залишайте заявку для консультації або пишіть нам на пошту [email protected]
Переваги лікування патологій сітківки в МЦ Oculus у Львові
- Індивідуальний вибір схеми лікування;
- Безболісність та безпека процедури;
- Збереження зору на довгі роки;
- Доступна ціна.