Спальний мішок для військових може значно відрізнятися від виробів для активного відпочинку. Чим саме? І на що потрібно звернути увагу, щоб купити дійсно зносостійку, надійну річ? Про критерії вибору і все, що варто знати про спальник для ЗСУ, – у нашій статті.

Жодна подорож на природу не обходиться без якісного спального мішка. А яким він має бути, щоб військовий міг повноцінно перепочити між виконанням бойових завдань? Дійсно, спальник ЗСУ має відповідати значно більш високим вимогам, ніж звичайний туристичний. Яким же саме?

Спальний мішок олива

Спальник ЗСУ: основні відмінності

Від звичайних спальних мішків спальник ЗСУ відрізняється значно вищою якістю фурнітури і тканини. Пов’язане це з екстремальними умовами експлуатації та вимогами до надійності й зносостійкості виробу, наприклад:

  • у військових спальників застібка виготовляється з матеріалу, що не піддається деформації;
  • шви в такому спальному мішку оброблено гумою і виготовлено максимально якісно;
  • міцність тканини на розрив проходить численні випробування.

Можливо, саме через це такі спальники обирають не лише військові, а й активні мисливці, рибалки і туристи-екстремали. Конструкцією військового спального мішка ще передбачено наявність:

  • Ізоляційного килимка – каремату зі щільного водонепроникного матеріалу. Це обов’язковий аксесуар спальника. Його можна використовувати і як рятувальний килимок, адже всередині він заповнений поліуретаном. Каремат є оптимальним прошарком між землею та спальником у вологу та холодну погоду.
  • Антимоскітної палатки – обов’язкового атрибута літнього спальника, який необхідний для болотистої та вологої місцевості.
  • Подушки – для тепла і максимального комфорту спання.
  • Подвійної планки по ходу блискавки – для максимальної теплоізоляції та вітрозахисту.
  • Двосторонніх застібок-блискавок для зручності й варіативності використання спального мішка.

Зимовий чи літній спальний мішок?

Спальник ЗСУ може бути літнім і зимовим:

  • Літній – компактний і легкий (до 1 кг), розрахований на мінімальну температуру комфорту до +5°C. Застібка такого виробу може бути розташована збоку: завдяки цьому спальник можна використовувати як навіс, ковдру чи покривало.
  • Зимовий – із середнім порогом температур до -20°C, для арктичних виробів – до -40°C. Конструкція може мати рукави, які легко пристібаються, та капюшон на резинці. Це більш громіздкий виріб із більшою масою.

Кольори спальників для ЗСУ

Забарвлення мішка не обов’язково має бути камуфляжним. Спальник буває однотонним, у зелених чи коричневих відтінках.

спальник зелений

Де купити надійний спальник ЗСУ?

Щоб убезпечити героя ЗСУ від холоду, вітру та дискомфорту під час сну і гарантувати довгу службу спального мішка, варто обирати вироби від перевірених брендів. Купити оригінальний спальник можна у спеціалізованому інтернет-магазині «Моментум». Вас обов’язково зацікавлять широкий асортимент і привабливі ціни на надійні висококласні вироби.