На 10-му тижні вагітності завершується один із найкритичніших етапів розвитку вашого малюка. Зазвичай переважна більшість патологій з'являється остаточно цього терміну. І якщо ви благополучно пережили перші 10 тижнів, то можете бути більш ніж на 90% упевненою, що загроза виникнення дитини пороків минула.

Все про 10 тиждень вагітності читайте на сайті nestlebaby.com.ua!

Як виглядає малюк?

У плода на 10 тижні вагітності завершується процес формування органів малюка (органогенез), і тепер практично до пологів вони будуть активно прогресувати.

На 10 тижні плід виглядає як "невелика злива" за своїми розмірами: зараз довжина плода від верхівки до куприка становить від 3,1 до 4,2 см, а вага - в середньому 5 г. У навколоплідному міхурі приблизно 20 мл амніотичної рідини. Дитина вже вміє її заковтувати та випльовувати, що сприяє розвитку її жувальної мускулатури та травної системи. Мозок, печінка, нирки і кишечник оформилися і починають включатися в роботу, але поки вони недосконалі і весь термін, що залишився, продовжуватимуть розвиватися.

До 9 – 10-го тижня вагітності на пальчиках рук та ніг вашого карапуза з'явилися нігтики, а тонка прозора шкіра вкрита гарматою. Верхня губа та вушні раковини вже сформовані, високий лоб виділяється на тлі обличчя. Важливою подією цього терміну є мозкові імпульси, які тепер може зафіксувати спеціальний прилад. Також у вашої дитини з'явилася індивідуальна група крові та резус-фактор. Зовнішні статеві органи ще чітко не виражені, але у яєчках хлопчиків почав вироблятися чоловічий гормон тестостерон.

Що відбувається з мамою?

На 10-му тижні вагітності вас можуть турбувати:

- токсикоз;

- тахікардія;

- порушення сну;

- дискомфорт у галузі паху;

- прискорене сечовипускання;

- болючість та чутливість грудей;

- зміна ваги;

- пігментація шкіри;

- перепади настрою.

Фактори ризику

На термін 10 тижнів вагітності великий ризик розвитку генітальних інфекцій. Найчастіше у майбутніх мам виявляється кандидоз (молочниця), проте не виключено інфікування хламідіями, гонококами, тріхомонадами та іншими патогенними мікроорганізмами. Незалежно від природи захворювання, лікувати його потрібно обов'язково, інакше може статися внутрішньоутробне зараження плода, а це може призвести до порушення його розвитку або навіть загибелі. Спостерігайте за вагінальними виділеннями. У нормі вони повинні бути прозорими або світло-молочними, однорідною консистенцією, можливий лише слабкий кислуватий запах або він відсутній зовсім.