Плед – актуальний текстильний виріб для будь-якої пори року, хоча, беручи до уваги його зігріваючі властивості, для зими він просто необхідний. Розглянемо важливі складові, про які потрібно пам’ятати, купуючи новий плед.

Фактура поверхні пледа

Зазвичай фактуру поверхні для інтер’єрного пледа потрібно обирати відповідно до стилю кімнати. Наприклад, якщо інші текстильні вироби чи меблева оббивка виконані з ворсистих тканин, то краще купити м’який плед із вовни або хутра.

Якщо ж більшість текстильних виробів – штори, меблеві чохли, подушки – атласні чи шовкові – то й плед пасуватиме з гладенькою поверхнею – кашеміровий, бавовняний тощо. Його оздоблення також має гармоніювати за кольором і фактурою із загальним дизайнерським оформленням. Це можуть бути стрічки, бахрома, китиці, вишивка, аплікація.

Щільність та розміри текстильного виробу

Вибираючи плед для зігрівання, потрібно пам’ятати, що краще забезпечить тепло щільна тканина, а також вона витриваліша щодо зношування та збереження форми.

Розмір виробу треба визначати відповідно до майбутнього призначення – укривання чи покриття ліжка. Для пледу-покривала слід обирати параметри відповідно до габаритів ліжка, дивана чи крісла. Плед для зігрівання й укривання має бути зручного для людини розміру, з можливістю загорнутися в нього.

Дизайн сучасного пледу

Для класичного інтер’єрного стилю обираємо плед спокійних, пастельних відтінків, відповідно до загальної колірної гами. До речі, краще, коли плед трохи світліший від кольору дивану.

Строкаті пледи-покривала – картаті, смугасті, кольорові мають ефектний вигляд на фоні стриманих, однотонних меблів у стилі мінімалізм. Проте така річ не повинна бути «зайвою», а вдало виглядати й привертати увагу. Бажаного ефекту можна досягти, якщо в інтер’єрі буде ще 2-3 предмети таких відтінків чи кольорів, які є в забарвленні пледу.

Ще кілька корисних порад

  • Якісний текстильний виріб має поверхню однорідної, рівної структури та гарно оброблені краї.
  • На пледі хорошої якості у складеному вигляді на лініях згину не утворюються потертості.
  • Виріб з вовни ягняти – найкращий для маленьких дітей щодо м’якості.
  • Плед, крім прання, варто чистити від пилу щіткою.
  • Окремі види пледів підлягають машинному пранню, інші – лише ручному, а деякі краще віддавати в хімчистку, тому завжди потрібно читати правила догляду.
  • Пледи не можна викручувати – краще дати воді вільно стекти, а потім сушити, розклавши на горизонтальній поверхні. Не рекомендується зберігати пледи в поліетилені, краще – у картонній коробці чи текстильному чохлі.

Купити якісний плед можна на сайті домашнього текстилю або в офлайн-магазині.