Монтаж варильної панелі в стільницю на перший погляд здається простим завданням. Однак процес має певні нюанси, без урахування яких неможливо досягти потрібного результату. Серед них — розташування приладу під прямим кутом, використання пилки з відповідним лезом. Якщо ви вирішили встановити варильну поверхню власними силами, наступні поради будуть для вас доречними.
Які знадобляться матеріали та інструменти
Для проведення робіт необхідна, власне, стільниця, а також:
- електролобзик або ручна пилка з тонкими зубами;
- олівець для столярних робіт;
- рулетка, кутник, рівень;
- свердло 2 мм;
- ізоляційна стрічка.
Виконувати пропили слід у захисних окулярах.
Розмічаємо стільницю
Не всі виробники прописують в інструкції параметри побутової техніки. У такому разі заміряти їх доведеться самостійно. Щоб конструкція ідеально встала на місце, зробити це важливо максимально ретельно.
Якщо ви боїтесь переносити розміри одразу на стільницю, зробіть картонний шаблон. Виріжте у ньому накреслений отвір і примірте до панелі. Якщо все добре — перенесіть викрійку на стільницю. Пам’ятайте, що варильна поверхня повинна розташовуватись від стіни на відстані не менше 5 см.
Вирізаємо отвір під панель
Зробіть отвори у всіх внутрішніх кутах креслення за допомогою свердла. Далі за допомогою електричного лобзика або ручного фрезера пропиляйте площину по намальованих лініях. Використовуйте пилку з маленькими зубцями, яка не наробить великих сколів.
Не слід занадто натискати на обладнання для свердління, інакше воно може зрушити з місця. Наприкінці роботи ретельно зберіть сміття за допомогою пилососу. По закінченню процедури приміряйте, чи добре варильна панель стає на місце. Якщо так — можете братися до врізання. Але спершу за допомогою рашпіля, напилка і наждачного паперу відшліфуйте необроблені краї. Важливо подбати й про їх захист від потрапляння вологи — нанести безпосередньо на зріз вологонепроникні матеріали. Це може бути спеціальний герметик, силікон або нітролак.
Проводимо монтажні роботи
Помістіть варильну поверхню у підготований отвір. Використовуючи будівельний рівень і рулетку, визначтесь, наскільки відповідно все вийшло. Якщо вас усе влаштовує, виріб можна прикріпити до стільниці саморізами та спеціальними скобами. Такі кріплення йдуть у комплекті з кухонною технікою.
Не забудьте про ущільнювачі, які зазвичай також є частиною комплекту. Їх потрібно рівномірно проклеїти з усіх боків поверхні. Під час експлуатацію пристрою вони слугуватимуть додатковим бар’єром від потрапляння під поверхню рідин, частинок сміття, крихт.
Після встановлення панелі в стільницю потрібно подбати про її підключення до газу або електромережі. Якщо ви бажаєте не тільки варити та тушкувати, але й запікати, замовте на сайті магазину Алло у Львові додатково до поверхні вбудовану духову шафу. Дотримуючись інструкції, зробити монтаж приладу також можна власноруч.