Теплоізоляція — доступний та ефективний спосіб, який дозволяє зменшити втрати тепла, спричинені впливом негативних факторів навколишнього середовища.
Правильно виконана теплоізоляція дозволяє не допустити теплообміну між навколишнім середовищем і транспортованою через трубопровід речовиною, а також збільшує термін експлуатації трубопроводу. Вона ефективно захистить від промерзання комунікації гарячого водопостачання та опалення, запобігає виникненню конденсату на холодних водопровідних трубах. В компанії «ТК ФАВОРИТ» є в наявності труби пластикові попередньо ізольовані які можна замовити за привабливими цінами.
Ізоляція необхідна для того, щоб гарантовано вберегти труби від промерзання в зимову пору та появи на них конденсату, в результаті якого може з'явитись корозія. Окрім того, для зовнішнього трубопроводу особливо небезпечні різні види механічних ушкоджень, від якого теж здатні захистити ізоляційні матеріали.
Які ізоляційні матеріали використовуються найчастіше
Оптимальний варіант варто підбирати в залежності від виду трубопроводу:
- Для труби гарячого водопостачання використовують 3-шаровий пінополімер різної щільності або пінополіуретан, якщо мають місце часті перепади температур.
- Посилений варіант ізоляції необхідний в умовах низьких температур та для захисту труби від корозії.
- Комунікації холодної води ізолюють з використанням утеплювача з базальту, скловолокна, мінеральної вати та спіненого каучуку.
Високу ефективність показує спінений поліетилен, котрий відрізняється тривалим терміном служби, легкою процедурою монтажу та високою гнучкістю. Використовувати його можна для теплоізоляції опалювальної системи та водопостачання.
Як обрати ізоляцію в залежності від способу прокладання комунікацій
Коли мова іде про відкрите або наземне розміщення, обраний ізоляційний матеріал повинен бути стійким до перепадів температур, промерзання та несприятливих кліматичних умов.
У випадку прихованого прокладання труб під землею, матеріал повинен бути стійким до механічних ушкоджень, ударів та не деформуватись від тиску. Також обов'язковою умовою виступає стійкість до утворення конденсату на поверхні.
Щоб розрахувати необхідну кількість ізоляції для утеплення, частіше всього застосовується інженерний метод по формулі, за основу в якому береться температурний опір.
Також можна скористатись вже готовими онлайн-калькуляторами, в яких просто необхідно задати параметри, а всі чинні норми й вимоги будуть враховані автоматично. Завдяки обом способам можливо точно з'ясувати, яка повинна бути товщина утеплення для максимально захисту труб від тепловтрати.