Назва «пелюшковий дерматит» безнадійно застаріла, адже у нашому побуті давно з’явилися підгузки. Але проблема від цього нікуди не зникає. Від контакту з сечею та каловими масами все ще відбувається подразнення ніжної дитячої шкіри в області сідниць і внутрішньої сторони стегна. Це турбує мам і малюків, та спонукає шукати ефективний дитячий крем для розв'язання проблеми. Який засіб може впоратися з почервонінням та вберегти від його повторного виникнення – читайте у нашому матеріалі.
Що сприяє виникненню дерматиту?
Шкіра дитини не тільки ніжна, а й чутлива. Це пояснюється особливостями її будови, адже захисний шар у такому юному віці сформувався не повністю, а подразнюючі речовини швидко проникають у глибокі шари епідермісу. Виникненню пелюшкового дерматиту сприяють:
● вологе закрите середовище під підгузком;
● недостатній доступ повітря;
● схильність шкіри до подразнень;
● наявність хронічних захворювань;
● порушення хімічного складу калу або сечі (велика кількість аміаку тощо).
Чим можна лікувати пелюшковий дерматит
Симптоми дерматиту у дитини важливо переплутати з іншими висипами: почервоніння, набряклість, лущення шкіри та поява бульбашок. Картина досить типова, тому діагноз встановлюється вже після простого огляду.
Звичайно, найкращим способом лікування вважається профілактика – шкіра під підгузком має бути суха та чиста. Але якщо проблема вже виникла, варто звернути увагу на креми, які допоможуть відновити шкіру та посилити її захист.
Передусім зверніть увагу на те, що в засобах для догляду не має бути подразнювальних речовин (спирт, кислоти, ароматизатори). Гарним засобом можна назвати крем або мазь Бепантен®. Крем може застосовуватися як профілактичний засіб (використовувати після кожної зміни підгузка), а мазь краще підходить для лікування, особливо на початковій стадії дерматиту. Засоби успішно борються з почервоніннями, свербінням, швидко вбираються та відновлюють бар'єрні функції шкіри.
На окрему увагу заслуговує грибковий пелюшковий дерматит. Це ускладнення «звичайного» дерматиту, який виникає у тому випадку, якщо захворюванню не приділяється належна увага, або терапія була підібрана неправильно. Приєднання грибкової флори потребує серйозного втручання, а клінічна картина стає більш різноманітною: приєднуються пустули, везикули та ерозії, а зони ураження поширюються на ноги та спинку малюка.
На щастя, пелюшковий дерматит досить легко піддається терапії, а за дотримання правил гігієни та рекомендацій педіатра, взагалі обходить батьків стороною.