Кредитна історія (КІ) – один з основних документів, який перевіряється при прийнятті рішення про видачу кредиту. По інформації УБКІ (Українського Бюро Кредитних історій) причиною 80% відмов є саме погана КІ позичальника. Тому багато клієнтів не можуть оформити цілобовий онлайн кредит https://allycredit.com.ua/kredyt-onlajn-na-kartu-tsilodobovo/ через дуже погану кредитну історію. Кредитна структура проводить аналіз позичальника по кредитному рейтингу та кредитній історії. Тому кожна особа може слідкувати за станом своєї історії та рейтингу. Мі розкажемо як це зробити. Бо це дуже важливо і допоможе перевірити чи всі відомості в КІ достовірні, чи відобразив кредитор платіж та погашення заборгованості, чи немає в історії шахрайських кредитів.
Кредитний рейтинг – в чому його особливість?
Кредитний рейтинг – це цифра, яка відображає надійність позичальника. Вона розраховується по спеціальному алгоритму, на підставі даних КІ. Рейтинг використовується при прийнятті рішень по деяким позикам та кредитам. Це найбільш дешевий та швидкий спосіб для прийняття рішення чи видавати 100% кредит https://allycredit.com.ua/100-zajm-na-kartu-bez-vidmovy-onlajn/ чи ні.
На цифру рейтингу мають вплив всі фактори КІ:
- кількість кредитів та позик;
- платіжна дисципліна, тобто наявність протермінувань;
- кількість заявок в кредитні установи;
- кількість відмов та інше.
Позичальник може покращити свій кредитний рейтинг, якщо погасить прострочки, оскільки саме вони найбільш негативно впливають на показник.
Діапазон рейтингу УБКІ від 0 до 700 балів. Середній показник, який дозволяє брати невеликі сумі в кредит – 350 балів. Показник від 450 балів є доволі високим.
Як дізнатися кредитний рейтинг?
Дізнатися коефіцієнт кредитного рейтингу можна через Бюро Кредитних історій:
- на офіційному сайті бюро;
- в чат-боті у Телеграм;
- в мобільному додатку.
Також цю інформацію можна отримати через свій банк. Наприклад, клієнти Приватбанку можуть запросити дані через:
- інтернет-банк Приват24;
- термінали;
- в мобільному додатку Приват24.
Кредитна історія – в чому її особливість?
Кредитна історія – це документ, який складається з інформації щодо всіх кредитів та позик особи, запитів кредиторів, судових процесів стосовно стягнення заборгованості. Дані в КІ надаються банками, МФО, лізинговими компаніями, кредитними спілками та іншими фінансовими установами. КІ формується спеціальною структурою – Бюро кредитних історій, а зберігається на протязі 10 років з моменту виконання кредитних зобов’язань.
Для ідентифікації належності конкретній особі, КІ містить персональні дані позичальника: ПІБ, ідентифікаційний номер, номер фінансового телефону та інше.
На сьогодні в Україні є 4 великі бюро:
- УБКІ (Українське БКІ);
- МБКІ (Міжнародне БКІ);
- ПВБКІ (Перше всеукраїнське БКІ);
- УКБ (Українське кредитне бюро).
КІ особи може буде в одному бюро, а може зберігатися в декількох.
Де і як можна перевірити КІ?
Перевірка кредитної історії безкоштовна для громадян України, але тільки один раз на рік. Перед тим як подавати запити на отримання КІ слід дізнатися в якому чи в яких з них вона знаходиться. Для потрібно отримати інформацію з Єдиного реєстру кредитних історій.
Для отримання актуальної КІ слід зареєструватися на сайті Бюро. В УБКІ знадобиться фінансовий номер телефону, тобто той, що використовується при вході в особистий кабінет банку та ІНН. МБКІ вимагає ще й паспорт клієнта, заяву на отримання даних. Для отримання КІ в ПВБКІ та в УКБ доведеться з документами прийти в офіс бюро.
Після авторизації на сайті УБКІ користувач може сформували звіт, переглянути його, завантажити на свій гаджет, або роздрукувати. Другий та послідуючі рази отримання КІ оплачується або одноразово, або з підключенням пакету, який дає змогу отримувати інформацію на протязі року безкоштовно.
Окрім сайту сформувати звіт можна через мобільний додаток або через чат-бот.
Також клієнти банку можуть запросити звіт через нього. Однак, такий варіант отримання платний навіть з першого разу.
МБКІ надає безплатний звіт на паперовому носії, отримати його можна в офісі бюро через 2 дні після запиту.
ПВБКІ та УКБ безкоштовний звіт надають лише через офіси. В ПВБКІ є платний тариф, який дозволяє отримувати інформацію онлайн.
Деякі онлайн-сервіси пропонують перевірку КІ та кредитного рейтингу. Проте користуватися послугами таких посередників треба обережно, по-перше це дорожче ніж в банку, а по-друге небезпечно, оскільки через них передаються особисті дані клієнта.
Також, Ви можете дізнатись як покращити кредитну історію, якщо не дають кредит в МФО або банку.