Ще не так давно приватне будівництво лякало своєю трудомісткістю. Робочі суміші, виготовлені вручну, виходили неоднорідними, а це значно ускладнювало подальшу роботу з ними. Бурхливий розвиток будівельних технологій сприяв виникненню відносно компактних автоматизованих приладів — бетономішалок. Сьогодні їх активно використовують для проведення навіть дрібних ремонтних робіт.
Склад бетону
Бетономішалки економлять час та сили будівельника, а також дають можливість приготувати розчин максимально однорідної консистенції. Будь-яка будівельна суміш складається з:
- цементу;
- піску;
- щебеню;
- води;
- додаткових домішок.
Справка! Якість робочого розчину та показники його міцності залежать від марки цементу. Інформацію про це виробник розміщує на зовнішньому пакуванні будівельного матеріалу. Діапазон марок коливається від М50 до М1000. Найбільшим попитом серед будівельників стабільно користуються марки М100-М500.
Пристрої для приготування бетонного розчину використовуються не тільки на масштабних будівельних проектах. Попитом користуються й домашні бетономішалки у Львові.
Покрокова інструкція приготування розчину
Щоб будівельний агрегат показав максимальний ККД, варто ознайомитись з правилами його експлуатації.
Установка агрегата
Перед початком роботи бетономішалку потрібно встановити на рівну поверхність. В іншому випадку через нерівномірне перемішування робочий розчин буде містити велику кількість твердих грудок, а сам прилад швидко вийде з ладу.
Рівну поверхню на будівельному майданчику знайти складно. Тому досвідчені будівельники рекомендують використовувати в якості настилу дерев’яні дошки чи бруски. Перевірку рівності поверхні неважко здійснити за допомогою будівельного рівня.
Загрузка компонентів
Для приготування якісного розчину всі компоненти рекомендується засипати в ємність у такому порядку:
- вода;
- цемент;
- пісок;
- щебінь (гравій);
- домішки.
Рекомендація! Перші компоненти в агрегат бажано закладати тоді, коли він вже працює. Завдяки цьому навантаження на двигун пристрою буде поступовим.
Правильний розрахунок
Під час першого завантаження компонентів робочої суміші кількість цементного піску варто збільшити на 7-10 %. Легкі часточки матеріалу швидко прилипнуть до внутрішньої поверхні ємності та робочих лопатей, а це суттєво знизить кількість цементу в готовому розчині.
Перемішування
Не рекомендується занадто довго перемішувати суміш. Це призведе до того, що вода поступово буде випаровуватись і готовий розчин втратить необхідну еластичність. Досвідчені будівельники рекомендують за 5-7 хвилин після початку замісу викласти невелику частину розчину в ємність та перевірити його консистенцію.
Розвантаження й очистка приладу
Розвантажувати бетонну суміш потрібно відразу, а не малими партіями. Інакше це створить умови для її розшарування. Після завершення кожного циклу замісу залишки суміші видаляють з усіх поверхонь ємності. Після повного завершення роботи прилад потрібно ретельно вимити.
Щоб придбати якісну бетономішалку, не обов’язково йти в будівельний магазин. Для цього достатньо відвідати офіційний сайт інтернет-магазина Алло.юа і замовити пристрій з доставкою. Офіційна гарантія на всі товари — запорука довговічної роботи.