У 2022 році ми спостерігаємо шалену діджиталізацію у всьому. Цифровий підпис, швидкий обмін грошима, реєстрація онлайн-каси – і це тільки частина нововведень. Інновації дійшли до всіх сфер діяльності. Основна перевага у тому, що сучасні технологізовані процеси полегшують роботу, передаючи більшість задач на автоматичне керування. Для власників бізнесу важливо чітко вести бухгалтерію та облік. Це допомагає уникнути помилок, які повʼязані з людським фактором.
Якщо ви власник онлайн-магазину, то зобовʼязані використовувати PPO у роботі. З точки зору законодавства, програмні РРО та класичні РРО рівні між собою. Тому власники інтернет-магазинів в цьому питанні можуть керуватись лише зручністю та вартістю встановлення і використання реєстратора розрахункових операцій.
Поява програмних РРО (дала нові можливості для інтернет-магазинів. ПРРО – це віртуальна онлайн-каса для інтернет-магазину, яка дозволяє виконати всі вимоги закону без купівлі фізичного обладнання (касового апарату або фіскального реєстратора). Програмний РРО інтегрується із CMS (системою управління сайтом) (CMS), забезпечує фіскалізацію чеків на сервері Державної податкової служби (ДПС), формує чек та передає його для зберігання та відправки покупцю.
Чи потрібен РРО для інтернет-магазину?
З 1 січня 2022 року РРО згідно Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” мають використовувати всі платники єдиного податку 2-4 груп, незалежно від виду діяльності та доходу. У тому числі, це стосується реалізації товарів або послуг через інтернет.
Повністю захищені від використання РРО/пРРО залишаються лише ФОПи 1-ї групи. До таких відносяться підприємці, які не мають найманих працівників, здійснюють торгівлю у роздріб та лише за готівку на ринках. До 1-ї групи входять суб’єкти, які надають побутові послуги з доходом не вище за 300 тисяч гривень.
У 2022 році всі інтернет-магазини, у тому числі у формі ФОП, крім платників єдиного податку 1-ї групи, мають проводити всі операції через касові апарати, апаратний РРО чи програмний РРО.
Як обрати РРО для інтернет-магазину?
Отже, власники магазину одягу, автозапчастин чи ювелірного, книжкового, меблевого інтернет-магазину повинні використовувати реєстратор розрахункових операцій. Виникає питання у тому, який обрати?
Для онлайн ресурсів зручніше використовувати програмний РРО, через легку інтеграцію напряму з API податкової. Інтеграція може бути як з системою обліку, так і з самим інтернет-магазином. Це позбавляє власників бізнесу від витрат на купівлю фізичного обладнання, навчання персоналу і щомісячної абонплати за програмне забезпечення. Все, що буде потрібно – це лише ваш сайт, який буде інтегруватися з АРІ фіскальної служби.
Рекомендуємо звернути увагу на ПРРО Checkbox для інтернет-магазину, який вже інтегрований в найбільш популярні CMS та CRM системи, а також є можливість використовувати API для інтеграції з “самописними” сайтами та магазинами.
Інтеграція ПРРО Checkbox через CMS зазвичай проходить в декілька простих етапів:
- Реєстрація на порталі Checkbox: реєстрація торгової точки, каси та касира.
- Встановлення податкових ставок, якщо ви платник ПДВ або акцизного податку.
- Завантаження та встановлення програми Checkbox.Підпис (для підпису чеків).
- Завантаження ключа КЕП (ЕЦП) на сервер Checkbox.
- Встановлення на сайт модуля ПРРО для вашої CMS.
Після підключення інтеграції ви зможете фіскалізувати чеки одним натисканням кнопки, а потім, за необхідністю, друкувати їх. При включенні автоматичної відправки, клієнти будуть отримувати чек на електронну пошту та зможуть переглядати його на сайті податкової, переходячи за посиланням з особистого кабінету в інтернет-магазині.
Не втрачайте можливість зберегти час та гроші.