Натільний хрестик вже досить давно є постійним супутником майже кожної людини. Прикраса стала не просто символом віри, а й сильним оберегом людини проти поганих духів, злих людей та неприємностей. Хрестик одягають на шию немовляти при хрещенні, і вважається, що саме цього дня маленька людина народжується в новому для себе християнському житті.
Проте, часто перед людьми постає питання, який саме хрестик обрати, які подивитись пропозиції в магазині. Перш за все, потрібно визначитись, для кого саме купується виріб – чоловіку, жінці чи дитині. Адже на хрестини, наприклад, не подаруєш масивний виріб із золота з камінням. Тож, на що звернути увагу?
Якій формі надати перевагу
В інтернет-магазині ЗСШОП можна знайти вироби на будь-який смак. Проте, одним з найбільш поширених питань вибору натільних хрестиків, є форма. Якщо це прикраса для хрещення, то краще скористатися кількома порадами:
- якщо вибирається оберіг для дуже релігійної родини, краще купувати восьмикінцевий хрест; це допоможе виказати свою повагу до глибокої віри друзів; однак якщо хреститиметься немовля сім'ї, яка не особливо переживає з приводу дотримання церковних традицій, то можна придбати той хрест, який найбільше сподобався з погляду естетики;
- хрест для дитини краще брати невеликого розміру (не більше 2 см), щоб він не заважав її підвищеній активності в майбутньому;
- з погляду матеріалів, краще взяти срібло, оскільки діти часто втрачають прикраси, і воно має антисептичну властивість;
- не варто купувати прикрасу з камінням, оскільки вона носитиметься не один рік, а вставки просто згубляться;
- якщо хрестити доведеться зовсім маленьку дитину, то потрібен хрест без гострих кінців і кутів, щоб малюк не міг подряпатися.
Якщо ж натільна прикраса обирається для дорослої людини, то тут варто дізнатися її особисті уподобання, або ж підібрати щось у стилі тих прикрас, які вона вже носить. Також, варто визначитися з видом металу, адже людина може надавати перевагу лише конкретному варіанту.
Переваги і недоліки дорогоцінних металів
Найпопулярнішим матеріалом, для виготовлення прикрас, було і залишається золото. Проте, це далеко не єдиний метал, який люблять користувачі. Щоб обрати оптимальний варіант, варто розглянути переваги та недоліки кожного з них:
- золото – практично антиалергенне; дорого коштує; легко доглядати; м’яке, може дряпатися під час носіння; слабо окислюється; реагує на перепади температури;
- срібло – може викликати алергію; найдешевше; догляд дещо складніший, може темніти; твердіше за золото; легко переносить експлуатацію; швидко окислюється; реагує на перепади температури;
- платина – антиалергенна; найдорожча; легко доглядати; найтвердіша; має найвищу зносостійкість; не окислюється; не реагує на перепади температури.
Можна зробити висновок, що найкращим варіантом є платина, адже він прослужить найдовше. Проте, цей матеріал коштує найдорожче. Тож варто виходити, також, з власного бюджету.