В Європі та Америці вже тривалий час розвивається «зелена» електроенергія. Мова йде про використання сонячних панелей, які накопичують світло та трансформують його в електроенергію. Технологія накопичення енергії сонця має свої особливості і передбачає придбання спеціального обладнання. Витрати на сонячні панелі компенсуються в короткий термін та надають своїм власникам чимало переваг, про які можна дізнатись за посиланням https://sun-energy.com.ua/solar-power/solar-panels/.

Що таке сонячна батарея та принцип її роботи

Сонячна батарея – пристрій, що накопичує енергію Сонця та переробляє її в електричний струм. Головними елементами системи батареї є напівпровідникові  фотоелементи.

Робота сонячної батареї заснована на фотоелектричному явищі, що полягає у створенні електромагнітної сили в результаті сукупності фізичних явищ в неоднорідному середовищі, яким може бути з'єднання двох напівпровідників або напівпровідника і металу, а також електроліт і метал, через освітлення.

Рухом носіїв, створюваних квантами падаючого сонячного випромінювання з енергією, що перевищує ширину напівпровідникової щілини, можна керувати генерованими електричними полями. Це призводить до встановлення різниці електричних потенціалів між двома точками напівпровідника. Фотоефект може виникати і в однорідному напівпровіднику під дією його освітлення.

Сьогодні фотоелектричні елементи складаються з кількох шарів, а саме:

  • AI фольга, яка є металевою підкладкою,
  • діоксид кремнію,
  • позитивно поляризований P напівпровідник,
  • N напівпровідник,
  • колективні, металеві електроди,
  • антиблікова частина.

Їх поверхню гравірують лазером, щоб надати їм належної текстури.

Переваги та недоліки зберігання енергії

Енергія, що зберігається фотоелектричними батареями, в першу чергу потрібна в місцях, де ми не маємо доступу до мережі або де ми хочемо бути на 100% енергонезалежними. У таких випадках електроенергія, вироблена установкою, призначена виключно для потреб користувача. Завдяки таким батареям їх можна живити вночі або в похмуру погоду. На жаль, сучасні технології борються з такими проблемами, як висока вартість виробництва, токсичність і короткостроковість.

Дізнатись більше про сонячні панелі, їх вартість можна на сайті компанії sun-energy.com.ua. Це професійна команда, яка тривалий час поширює на території України технологію накопичення сонячної енергії і знає про цей напрямок усе.