Кішки та собаки – це найчастіші пацієнти сучасних міських ветеринарних клінік. Сьогодні академії випускають ветеринарів, які спеціалізуються на обох цих тваринах. Але іноді у великих містах можна знайти вузького фахівця, який займається лише кішками або собаками.
Вашому домашньому улюбленцю знадобилася ветеринарна допомога? Записатися на прийом до ветеринара ви можете на сайті animalclinic.ua!
Ветеринар для кішки
Зазвичай це жінки, тому що робота з кішечками не потребує фізичної сили. Хоча, не варто забувати, що представники сімейства котячих – це хижаки, і вони часто можуть поводитися агресивно. Особливо коли у них щось болить.
Котячий ветеринар не чекає від своїх пацієнтів покірності. Лікар знає, що кішка – тварина з характером, яка навряд чи дасть спокійно обстежити себе. Але ветеринар має свої секрети, за допомогою яких вони можуть провести огляд так, щоб і киса не постраждала, і дані були результативними.
Ветеринар для собаки
Псів частіше лікують чоловіки, які можуть утримати велику тварину, якщо вона спробує вирватися, а також підняти її або повернути. Але якщо ви потрапили до собачого ветеринара жіночої статі, не треба відмовлятися. Багато жінок справляються з собаками анітрохи не гірші за чоловіків. Головне – професійні якості, а не статева приналежність.
Огляд собаки відрізняється від обстеження кішки однією цікавою особливістю. Пси, як правило, розумніші і тямущіші. І за командою господаря вони можуть якийсь час «потерпіти» та дозволити себе обмацати чи навіть зробити укол. Але все одно щоб уникнути нестандартної реакції краще не знімати з собаки намордник (якщо проблема не пов'язана з носом або пащею).
Загальні методи огляду ветеринаром
Грамотний ветеринар не лише зможе визначити конкретну проблему, з якою до нього звернувся господар вихованця, а й оцінити загальний стан здоров'я тварини. Іноді лікареві достатньо одного професійного погляду, щоб прикинути, чим харчується кішка чи собака, яких вітамінів та мікроелементів їй бракує, чи веде вона активний спосіб життя.
Загальне обстеження і кішок, і собак передбачає оцінювання кількох параметрів:
- вгодованість;
- дослідження слизових оболонок носа, очей, пащі, вух та наявність виділень з них;
- пухнастість або убогість вовни;
- дихання (рівне чи ні, чи присутні шуми);
- габітус (зовнішній вигляд тварини);
- наявність/відсутність специфічних запахів;
- температура та вологість носа.
Інші методи обстеження (вимірювання температури через пряму кишку, перкусія серця, вимірювання артеріального пульсу та ін.) застосовуються при конкретних скаргах.