Одним з найважливіших критеріїв, котрі враховуються при виборі накопичувального водонагрівача, є його вартість. Ціни на техніку не можна назвати низькими. Та ще й після повномасштабної війни, яку почала російська федерація проти України, вони полізли вгору. Тому питання економії зараз піднімає все більше наших співвітчизників.
Як би там не було, та сидіти без гарячої води — не найкращий варіант. Тому ми підготували кілька порад, які допоможуть зняти актуальні питання та розвіяти деякі сумніви.
Циліндричний чи прямокутний
Звичайно ж, кожному хочеться, щоб техніка була красивою та з максимальним функціоналом. Але майже кожен параметр впливає на підвищення ціни. Тому варто змиритися з думкою, що вибираючи недорогі накопичувальні водонагрівачі у Львові, доведеться дечим пожертвувати. Першим в списку є форма та дизайн.
Сучасні бойлери бувають циліндричними і прямокутними. Перші знайомі нашим користувачам уже кілька десятиліть. Вони громіздкі та не такі привабливі. Другі виглядають більш сучасно. Крім того, вони компактніші і займають менше корисного простору в кімнаті.
Що стосується ефективності роботи, то тут особливої різниці немає. Якщо бойлер був підібраний правильно за робочими характеристиками, то він виконуватиме поставлені задачі незалежно від форми та дизайну.
Мокрий чи сухий ТЕН
Мокрим або відкритим називається нагрівальний елемент, який прямо контактує з водою. Основна проблема таких ТЕНів полягає в швидшому накопиченні накипу (принцип такий же, як в електрочайників). В результаті, якщо періодично не проводити чистку, то він може вийти з ладу.
Сухий ТЕН захований у спеціальній колбі. Тобто, він прямого контакту з водою не має. Накипу на колбі накопичується значно менше, тому профілактичне обслуговування теоретично можна проводити рідше. Недолік таких ТЕНів полягає у високій ціні.
Чи можна зекономити на цьому елементі? Звісно ж, можна. Річ у тім, що чистити бойлер потрібно раз на 1-2 роки незалежно від типу нагрівального елемента. По-перше, це дозволить збільшити ресурс ТЕНа. По-друге, тільки в такому випадку буде збережена гарантія від виробника.
Крім цього, в кожному бойлері встановлений магнієвий анод. Цей елемент не дозволяє накипу відкладатися на нагрівальному елементі та внутрішніх стінках бойлера. Він замінюється під час кожного техобслуговування.
Тип керування: механічне і електронне
В моделях з механічним керуванням встановлений поворотний регулятор, котрий дозволяє виставити потрібну температуру. Електронне управління представлене звичайними або сенсорними кнопками. Також такі моделі оснащуються дисплеями, що забезпечує додаткову зручність та додає дизайну більшої сучасності.
Механічне керування більш просте та менш точне в регулюванні температури. Але в цей же час воно дешевше. Також, ризик, що воно вийде з ладу в результаті перепадів напруги в електромережі, значно нижчий.
Порівняти ціни на бойлери з різними характеристиками ви можете на сайті інтернет-магазину Алло. Тут же можна й придбати обрану модель з доставкою по місту, області чи Україні.