Заміський котедж служитиме не один десяток років. Багато власників бачать у ньому «родове гніздо», в якому житимуть їхні онуки та правнуки. Тому при будівництві будинку бажано врахувати не лише нагальні потреби сім'ї, а й можливі перспективні зміни у способі життя домовласників. Проектування будинків професійними архітекторами, дозволить створити комфортне житло, яке відповідатиме всім вимогам господарів. А наступні зміни всередині будинку (перепрофілювання приміщень, об'єднання кімнат, збільшення житлової площі за рахунок горищного простору) можна буде здійснити з мінімальними грошовими вкладеннями.
Сам процес проектування будинку передбачає розробку ескізного і робочого проектів.
Ескізний проект будинку
Ескізний проект житлового заміського будинку – результат тісної спільної співпраці архітектора та замовника. Саме на цьому етапі визначаються основні параметри майбутнього будинку: його площа, поверховість, кількість та призначення приміщень, архітектурний вигляд будівлі. У процесі ескізного проектування майбутній домовласник вносить необхідні зміни у планувальні чи архітектурні рішення. Коригувати проект потрібно саме на етапі ескізу. Внесення змін під час виготовлення робочих креслень може значно збільшити терміни розробки проекту. А ситуації на етапі будівництва обернуться ще й відчутними фінансовими витратами.
При розробці ескізного проекту будинку необхідно врахувати безліч різних параметрів, що стосуються як технічних характеристик будівлі, так і геологічних особливостей ділянки:
- Результати геологічної розвідки. Несуча здатність ґрунтів та рівень ґрунтових вод багато в чому визначають конструктивні особливості будівлі. Від цих показників залежить тип фундаменту (отже, і витрати на його зведення), можливість облаштування повноцінного підвалу або цокольного поверху.
- Прив'язка будинку до ділянки. Прив'язка будівлі до ділянки – один із найважливіших етапів ескізного проектування. При встановленні будівлі на територію враховується розміри та конфігурація ділянки, орієнтація її з боків світла, законодавчі вимоги щодо розташування будинку від меж ділянки, інженерних комунікацій, господарських будівель.
- Габарити будівлі. Площа забудови, конфігурація та поверховість майбутнього котеджу відносяться до техніко-експлуатаційних характеристик будівлі. Ці показники необхідні для узгодження проекту із державними органами влади.
- Функціонально-планувальні рішення. Грамотне створення плану будинку гарантує максимальний комфорт для його мешканців.
- Додаткові приміщення.