Україна переживає непрості часи: третина бізнесів стала на паузу, частина була вимушена екстренно переїхати на безпечну територію. Зараз саме на підприємцях тримається економіка нашої держави, тому надзвичайно важливо продовжувати працювати. Один з варіантів діяльності сьогодні — продавати товари й послуги державним установам, беручи участь у публічних закупівлях Прозорро. Як це зробити — розповідаємо у статті.

Що таке публічні закупівлі

Державні установи постійно закуповують товари, послуги й роботи для забезпечення потреб громадян. Для цього вони оголошують тендери в системі Prozorro, в яких може брати участь кожен охочий постачальник. Звісно, зараз попит на більшість категорій товарів і послуг знизився, але необхідно розуміти, що половина українських установ продовжує працювати. Найбільшою ж є потреба в одязі, ліках, засобах для оборони та харчових продуктах.

Як отримати замовлення від державної установи

Для того, щоб отримати замовлення, необхідно взяти участь у публічній закупівлі. Для цього виконайте такі кроки:

  1. Зареєструйтесь на майданчику SmartTender.biz в ролі «Постачальник», щоб мати можливість подати заявку на участь у закупівлі.
  2. На сторінці Прозоро знайдіть цікаві вам закупівлі, використовуючи пошук за ключовими словами та фільтри за ціною, містом тощо.
  3. Ознайомтеся зі знайденою закупівлею. Уважно прочитайте тендерну документацію — файли, прикріплені замовником на сторінці тендеру. Тут зазначені умови майбутньої угоди та вимоги до постачальника. Впевніться, що вас все влаштовує.
  4. Подайте заявку на участь у закупівлі. Для цього натисніть кнопку «Подати пропозицію», заповніть електронні поля форми, прикріпіть документи, які вимагаються замовником в тендерній документації. Також вкажіть ціну, за яку готові продати предмет закупівлі (вона має бути не вищою за вказану замовником в оголошенні).

Переможцем закупівлі стає постачальник з найнижчою ціновою пропозицією. Його пропозицію перевіряють на відповідність умовам закупівлі і, якщо все добре, з ним укладають договір.

Як підвищити шанси на отримання замовлення

Є декілька порад, що допоможуть вам перемогти з більшою ймовірністю:

  1. Уважно читайте умови тендерної документації та не пропускайте жодної вимоги. Ваша тендерна пропозиція має повністю їм відповідати. Перед відправкою повторно перевірте наявність усіх документів. За бажанням зверніться до юристів SmartTender, які допомагають постачальникам готувати тендерну пропозицію.
  2. Якщо ви розумієте, що не можете надати якийсь документ через обʼєктивні причини (наприклад, якщо зараз не працює відповідний державний орган) — на сторінці тендеру зверніться до замовника з вимогою виправити умову закупівлі, яка не дає вам можливості подати пропозицію. Після цього обовʼязково дочекайтесь відповіді замовника.
  3. Вказуючи ціну у пропозиції, памʼятайте, що перемагає учасник з найменшою ціною. Отож по можливості пропонуйте оптимальну вартість, нижчу за вказану замовником. Але при цьому не забувайте, що закупівля не має бути для вас збитковою.