Ювелірні вироби супроводжували людину з доісторичних часів, а перші прикраси були створені з дарів природи - черепашок, паличок, кори та інших подібних матеріалів. Сьогодні, після багатьох років панування золота, настав час не менш красивих та унікальних прикрас, пропонованих на сайті https://zarina.ua/catalog/kolie.

Як усе починалося?

Історія ювелірних виробів давня, як і людство, тому що люди, які жили в печерах, прикрашали своє тіло примітивними намистами чи браслетами. У багатьох первісних культурах до наших днів збереглися звичаї, які викликають у нас тремтіння, а в даному середовищі вони вважаються синонімом виняткової краси. Одним з таких прикладів є плем'я жирафів, яке живе в Таїланді, в якому жінки з раннього віку носять на шиї спеціальні обручі, щоб витягнути шию. Археологічні розкопки показують, що ювелірні вироби виготовляли і носили 22 тисячі років до нашої ери, оскільки найдавніші знахідки датуються цим періодом.

Прикраси, відомі нам з сьогодення, почали з’являтися разом із розвитком цивілізації та оволодінням методами обробки металу:

  • срібла,
  • золота
  • міді,
  • бронзи.

Переглядаючи історію фараонів на фільмах або відвідуючи присвячені їм музеї, ви можете побачити надзвичайно багато прикрашені браслети, намиста та стрічки з витонченими формами та великою кількістю деталей. Дорогоцінні камені, які були введені лише в римській традиції разом із безцінною слоновою кісткою, також мають свою історію.

Релігійне значення прикрас

Незважаючи на те, що у первісних племен прикраси виконували шлюбні функції, спрямовані на підвищення інтересу потенційного партнера, у більшості випадків, особливо в перших цивілізаціях, вони мали релігійно-магічний характер. Золото, як благородний матеріал, було божественним символом, а вироби з цього металу прирівнювалися до божеств, яким вони були присвячені. Особливу роль відігравали амулети, вони повинні були захищати від злих сил і забезпечувати удачу. Цікавим фактом є те, що навіть у розвинутих цивілізаціях вони настільки вірили в свою силу, що після їх смерті золоті цінності ховали разом із власником.

Ювелірні вироби, як символ влади

Оскільки дорогоцінні метали були дуже цінними, їх, природно, приписували людям, які були дуже багатими, а тому також займали важливі посади та відігравали значну роль у суспільстві. Золоті каблучки ще були елементом королівської та церковної влади, хоча в той час ювелірні вироби мали більш поширене застосування.