Віртуальний сервер все більш охоче вибирається - особливо малими і середніми підприємствами. Це ефективніше, ніж спільний хостинг, і в той же час дешевше, ніж виділений сервер. Якщо ваш інтернет-магазин або веб-сайт приваблює все більше користувачів та клієнтів, то варто пошукати віртуальний сервер. Сьогодні ви дізнаєтеся, що таке віртуальний сервер і як ви можете вибрати його відповідно до ваших потреб?
Віртуальний сервер - що це таке?
У випадку з виділеними серверами після покупки послуги ви маєте ексклюзивне користування одним із комп’ютерів, розташованих у дата-центрі та постійно підключених до інтернету. Однак, коли ми говоримо про віртуальний сервер, ми маємо на увазі якусь окрему частину виділеного сервера, оскільки VPS-сервери створюються шляхом поділу виділеного сервера на менші частини за допомогою програмного забезпечення віртуалізації. Маючи віртуальний VPS- сервер:
- ви маєте доступ адміністратора,
- ви можете встановлювати власні програми,
- ви можете налаштовувати сервер за потребою.
Як адаптувати віртуальний сервер до ваших потреб?
Основними характеристиками ідеального сервера є надійність та стабільність. Ці функції в основному впливають на продуктивність та безпеку вашого веб-сайту або інтернет-магазину. Тому важливо вибрати якісну машину, яка буде хост-сервером. Варто зробити ставку на процесор Intel Xeon, який чудово працює в багатопроцесорних середовищах. Його конструкція забезпечує багаторічну роботу без зупинки та гарантує ефективність та доступність. Тип віртуалізації також важливий, тому що від нього залежить, чи дотримуєтеся ви обмежень. Завдяки повній віртуалізації KVM ви можете майже повністю адаптувати сервер до ваших вимог.
Всі інші параметри залежать від ваших індивідуальних потреб - від того, для чого буде використовуватися сервер, скільки пам'яті вам знадобиться і з якими діями серверу доведеться мати справу. Тоді варто звернути увагу на діапазон оперативної пам’яті, дискового простору та можливість налаштування серверів залежно від ваших очікувань.
Для невеликих магазинів буде достатньо сервера з 4 ГБ оперативної пам’яті і 60 ГБ дискового простору. У свою чергу, великі магазини повинні інвестувати в сервер з мінімум 8 ГБ оперативної пам’яті та 80 ГБ простору. Сервери VPS з двома або чотирма ядрами процесора рекомендуються як для невеликих, так і для великих магазинів.