Відсутністю одного або декількох зубів сьогодні нікого не здивуєш. Деякі люди намагаються це старанно приховувати, однак здебільшого пустоти в зубному ряді зрадливо виходять на перший план під час спілкування з друзями чи колегами, або вживання їжі в закладах громадського харчування. Однак, річ не тільки в естетичній стороні питання та психологічних комплексах, які можуть виникнути у людини на цьому ґрунті. Відсутність зубів може негативно вплинути на травну систему та будову щелепи. Якщо в минулому проблема вирішувалась виключно за допомогою встановлення зубних протезів, то сьогодні стоматологія пішла далеко вперед і втрачені органи замінюються зубними імплантами. Розглянемо, які існують способи імплантації, види імплантів зубів та як не помилитися з їх вибором.

Що потрібно знати про імплантацію зубів

Перш ніж запропонувати той чи інший спосіб відновлення зубного ряду, лікар обстежує ротову порожнину, стан щелепної кістки, кількість відсутніх зубів. Існує декілька методів імплантації, які класифікуються за рядом ознак. Серед них:

  • за тактикою проведення процедури — одноетапна та двоетапна;
  • за типом конструкції — класична та базальна.

Одноетапна імплантація класифікується двома методиками:

  1. Одномоментна установка імплантів з негайним навантаженням або експрес імплантація зубів. Відбувається процедура за одне відвідування наступним чином — видаляється хворий зуб, після чого в щойно утворену порожнину вживлюється імплантат, на який встановлюється тимчасова коронка.
  2. Процедура в один етап з відкладеним навантаженням. В щелепі готується кісткова лунка, встановлюється нерозбірний імплант, Його голівка знаходиться над яснами, а навколо неї накладаються шви. Таким чином, ясенний край формується одразу. Вже за декілька днів при відсутності протипоказань здійснюється установка і самого протезу.

Двоетапна імплантація передбачає проведення процедури в два кроки:

  1. Спочатку у кістці готується лунка, куди вживлюється базальний (гвинтоподібний) стрижень, що є кореневою частиною імплантованої конструкції.
  2. На другому етапі застосовується формувач ясен, головним завданням якого є забезпечення загоєння ясен, після чого на імплантат кріпиться коронка чи мостоподібний протез.

Процес імплантаціі зубів ділиться на дві великі групи в залежності від типу конструкції. До першої групи належить класичний спосіб, при якому використовується гвинтоподібний стрижень, що імплантується в кісткову тканину. За своєю формою він максимально наближений до форми зубного кореня. До другої групи належить базальний спосіб, який ще називають 4D-імплантацією зубів. Він передбачає використання імплантів складної форми з пластинчастою нижньою частиною, які вживляються в губчасту кістку, тобто глибше, ніж у класичному випадку.

Види імплантів зубів

І так, вас дратує відсутність зубів і ви прийняли рішення виправити ситуацію. Однак, перед тим, як поставити імплантат, не завадило б поцікавитися, які види імплантів зубів існують. А розрізняють їх за матеріалом виготовлення, формою, наявністю антибактеріального покриття та іншими особливостями.

Основні матеріали, з яких виготовляють імплантати — це титан та його сплави, а також діоксид цирконію. В більшості випадків перевага віддається титановим конструкціям, завдяки їх міцності і надійності. При наявній алергічній реакції на титан при імплантації застосовують штучний матеріал — діоксид цирконію.

За формою штучні зуби бувають гвинтовими та циліндричними. Перші мають спеціальне різьблення, яке забезпечує надійну фіксацію в кістковій тканині. Другі утримуються в ній за рахунок спеціального адгезивного покриття.

Які імпланти обрати

Назви зубних імплантів можуть бути різними, як і їх виробники. Важливо, щоб продукція була сертифікованою і гарантувала безпечність та якість. Вибір конструкції залежить від багатьох чинників, основними з яких є наступні:

  • індивідуальні особливості пацієнта — скільки порожніх місць має зубний ряд, стан кісткової тканини, наявність алергії на матеріал, з якого виготовлений імплантат;
  • естетичні вподобання людини;
  • фінансові можливості.

В будь-якому випадку потрібно прислухатися до порад стоматолога, який після проведення клінічного аналізу запропонує найкращі сучасні імпланти, які підходять саме вам.

Для того, щоб зубні імплантати прослужили якомога довше, після імплантації важливо ретельно доглядати за порожниною рота, дотримуватися основних правил гігієни, раз у півроку обстежуватися у стоматологічній клініці і робити професійну чистку зубного ряду.