Велоспорт - популярний вид спорту серед сучасних чоловіків, що допомагає тримати своє тіло у формі і знімати стрес. Головне достоїнство велоспорту це доступність, але не всі добре розбираються в обладнанні, і не у кожного є на це час. Які критерії необхідно розглядати при виборі велосипеда для чоловіка на сайті https://velopark.com.ua/ua/?
Вибір стилю катання
Перше, що потрібно визначити, це стиль їзди. За цим критерієм велосипеди ділять на 5 видів:
1. Гірські. Хороші чоловічі велосипеди, які поширені через універсальність. Обладнані виделкою з амортизаторами, більш широкими протекторами з гумовими або металевими шипами і механізмом перемикання передач. Останній допомагає плавно набирати швидкість на будь-якій дорозі. Гірський байк однаково зручний на рівному шосе і бездоріжжя. У магазинах зустрічається три типи таких велосипедів - хардтейл (з переднім амортизатором), двухподвес (включає два амортизатора), екстремальний хардтейл (витримує значні навантаження, однак призначений для трюків, а не для заїздів).
2. Шосейні. Найбільш жвавий тип байків, легко набирає і утримує швидкість за рахунок низької ваги. Не рекомендується для їзди по поганим грунтам, де через нестачу маси буде легко втрачати управління. Виняток - циклокросовий велобайк, хоча вони справляються тільки з помірним бездоріжжям.
3. Туристичні. Товари цієї категорії призначені для довгих поїздок по шосе або гарній дорозі. Відрізняються великими колесами (в середньому 28 ") і міцною рамою, розрахованою на вагу вершника і його багажу. Деякі моделі доповнені багажником і ліхтарем. Туристичні байки підходять для міста, але краще взяти щось дешевше, якщо не планується заміських поїздок.
4. BMX. Цей тип підходить для виконання трюків в міських умовах, заїздів на спеціальних трасах для BMX, але погано справляється з подоланням великих відстаней. Моделі оснащені пегами - спеціальним пристосуванням у вигляді труб, що допомагає виконувати трюки.
5. Класичний чоловічий велосипед - призначена для простої їзди по місту з комфортом. Ці байки відрізняють високе кермо, компактність і широке м'яке сидіння. Поширені моделі зі складною рамою для зручного зберігання в квартирі.
Розмір рами
Розмір вибирається залежно від росту спортсмена. Катання з дуже великою або маленькою рамою призведе тільки до болю у всьому тілі. Виробники велобайків враховують це, випускаючи більшість моделей в декількох ростових варіантах.
Щоб вибрати відповідного залізного коня, досить встати перед сидінням. Воно повинно впиратися в куприк, а зазор між рамою і промежиною повинен становити не менше 2,5 сантиметра.