1491399085_1628.jpg (560×315)

Багато компаній сьогодні працюють з іноземними контрагентами. Купівля-продаж товарів та послуг з такими партнерами найчастіше відбувається за валюту. Безумовно, бізнесу слід купувати й продавати іноземну валюту та, звичайно ж, це не відбувається в обмінних пунктах, як ми звикли бачити. Купівля іноземної валюти відбувається за безготівковим розрахунком на міжбанківському валютному ринку України.

Це зручний фінансовий інструмент, який дозволяє компаніям та представникам бізнесу купувати й продавати валюту на вигідних умовах. Для купівлі валюти у компанії повинні бути відповідні підстави, які визначені Національним банком України.

Види валютних операцій

Банківські установи надають корпоративним клієнтам повний спектр послуг з купівлі й продажу валюти за безготівковим розрахунком. Більш того, багато банків також проводять конверсійні операції на міжбанківському валютному ринку України за індивідуальними крос-курсами.

Конверсійні операції необхідні в тому випадку, якщо компанія веде діяльність з контрагентами з різних країн. Отримавши оплату в одній валюті, банк допомагає підприємству конвертувати виручку в іншу валюту без обміну у гривню. Це дозволяє істотно економити кошти на комісіях.

Особливості валютних операцій

Для проведення операцій з купівлі-продажу, а також з конвертування валют, банківські установи вимагають наявності відкритого поточного рахунку в цьому банку. Однак бувають ситуації, коли деякі клієнти стикаються з обмеженнями на відкриття рахунків. У таких випадках, банки можуть піти на зустріч, та надають можливість проведення валютних операцій за оптимальним курсом без відкриття поточних рахунків.

Також для зручності клієнтів, деякі фінансові установи пропонують скористатися форвардними валютообмінними операціями. Така послуга закріплює зобов'язання клієнта купити або продати певний обсяг валюти в призначений час за фіксованим курсом. Це дозволяє мінімізувати ризики в разі валютних коливань. Форвардні операції можуть бути з поставкою валюти (поставочні), або без поставки валюти - безпоставочні форвардні операції (NDF - Non-Deliverable Forward).

Валютні операції на умовах “своп”

Валютний своп складається з двох части. Це продаж валюти клієнтом банку, та обов'язковий зворотний викуп клієнтом даної валюти по фіксованому курсу. Така операція дозволяє клієнту отримати гривневі кошті в обмін на вільну валюту. Плата за користування гривневими коштами враховується у курсі зворотного викупу валюти.

Переваги валютних операцій в банку

Важливою перевагою є індивідуальний підхід фінансової установи до умов проведення операцій купівлі-продажу валютних коштів. Існує кілька факторів, які можуть вплинути на більш вигідні тарифи по даних послугах. Наприклад, тривалі, довірчі відносини з банком створюють сприятливі умови для зниження тарифів та встановлення вигідного курсу. Також купівля або продаж великого обсягу іноземної валюти підвищує лояльність фінансової установи. Інші переваги:

  • зручна подача заявок онлайн;

  • висока швидкість обробки транзакцій;

  • надійність проведення операцій з іноземними валютами;

  • проведення фахових консультацій;

  • повний контроль кожної транзакції на всіх її етапах досвідченими фахівцями з боку банку.

Тарифи на проведення валютних операцій

Кожен банк встановлює свої тарифи на покупку, продаж або конверсію валют. Також мають значення індивідуальні пропозиції для кожного клієнта. Сьогодні банки пропонують корпоративні тарифи на рівні 0,15-0,5% за кожну проведену транзакцію. Детальніше про вартість валютообмінних операцій ви можете дізнатися у менеджера вашого банку.