Кредит без відмови на карту в МФО може бути корисний, коли до зарплати ще кілька днів, а невелика сума потрібна терміново. Однак щоб маленький борг не перетворився на велику проблему, потрібно знати кілька важливих нюансів.
Компанія повинна бути включена до державного реєстру
Не всі кредитні організації працюють легально. Якщо організації немає в державному реєстрі МФО, то брати в ній кредит ні в якому разі не можна. Такий кредитор часто обманює позичальників. На перший погляд вони пропонують те ж, що і легальні компанії. Але співпрацювати з ними дуже ризиковано. Шахраї використовують паспортні дані клієнтів в корисливих цілях. Наприклад, оформляють на чужі документи кредити в інших фінустановах, які потім вимагають погашення. Також вони завуальовано подають інформацію в договорі, так, щоб згодом позичальник позбувся великої суми грошей або будь-якого майна через підступних умов, ставок, прихованих комісій.
Сума на перший кредит в МФО
В середньому сума кредитування становить 1500 – 5000 гривень строком до 30 днів. Можливість отримати миттєво безвідсоткові кредити приваблює безліч позичальників з фінансовими труднощами. Однак варто пам'ятати, що згідно із законом не можна видавати кошти під 0 відсотків, тому фактично це позика під 0,01%. Ставка за позиками в МФО може варіюватися від 3.65% до 1095% і вище.
Також можуть бути встановлені обмеження отримувати безмежну кількість швидких кредитів без наміру їх повертати, тим же захищаючи фінансові установи від збільшення проблемної заборгованості.
Як захистити себе, оформляючи позику
Якщо ви все-таки боїтеся звертатися в МФО, але терміново маєте потребу в грошах - дотримуйтесь таких правил:
- Беріть тільки ту суму, яку точно зможете погасити.
- Не відкладайте погашення на останній день - закривайте кредит хоча б за 1-2 дні раніше (оскільки переклад може прийти не відразу).
- Після закриття кредиту обов'язково перевірте в особистому кабінеті, що він погашений. А для вірності - ще і зателефонуйте в МФО, і перепитаєте у співробітника.
- Уважно читайте кредитний договір.
- Якщо все-таки розумієте, що допустите прострочення – краще заздалегідь зателефонуйте в МФО і попросіть подовжити термін повернення (щоб на взяту суму не почали набігати штрафні відсотки).
Що впливає на ймовірність схвалення кредиту?
Факторів, які впливають на рішення банку про видачу кредиту, безліч. Оцінка платоспроможності ведеться за підсумками так званої скорингової системи. Це така програма, яка оцінює відповіді клієнта, дані в анкеті, за спеціальним алгоритмом, і присвоює кожному певну кількість балів. Якщо заявник досяг порогового значення, то кредит йому видають. Якщо немає - відмовляють.
В цілому на ймовірність схвалення кредиту впливають такі чинники:
- Вік позичальника – клієнтам молодше 21 і старше 65 років позики видають менш охоче;
- Сума позики – чим більше грошей потрібно, тим складніше пройти скоринг-тест;
- Наявність інших кредитів – якщо їх багато, про нову позику можна забути;
- Наявність джерела додаткового доходу – це підтверджує, що позичальник фінансово спроможна людина.
При цьому знаходження людини в «групі ризику» автоматично зменшує його шанси на отримання позики, навіть якщо він формально проходить за всіма ознаками і примудрився набрати потрібно кількість балів при скоринг-тестуванні. Служба безпеки має право відхилити таку заявку навіть без пояснення причин.
Пам'ятайте, що погана кредитна історія – це не вирок. Її завжди можна виправити, узявши в МФО невелику суму грошей в борг. Такі кредити видаються практично всім, і їх просто повернути. А завдяки безпроцентній ставці у вас вийде поліпшити кредитний рейтинг навіть без зайвих витрат, – розповідає фінансовий експерт порталу Nominal, Артем Мірошніченко.
При закритті позики потрібно брати довідку про відсутність заборгованості
Закриваючи кредит, обов'язково потрібно брати довідку про закриття боргу. Вона буде підтвердженням повністю погашеної заборгованості. Це убезпечить від зіпсованої кредитної історії і зростаючих відсотків і штрафів, якщо раптом виявиться, що на рахунку залишилося кілька гривень боргу, наприклад, через помилку в системі.