Онлайн-компанії починають активно освоювати новий перспективний диджитал-інструмент – чат-боти. Правильно налаштований і реалізований бот допомагає заощадити час і людські ресурси на обслуговування клієнтів, підвищує залученість користувачів і генерує гарячі ліди, фільтруючи запити.
Сучасний чат-бот – більше ніж просто автовідповідач на сайті. Це інтелектуальний менеджер, який може розв’язати левову частку лінійних завдань і знизити навантаження на операторів.
Як зрозуміти, що вашому бізнесу потрібна ця програма? Які цілі можна досягти за її допомоги? Відповіді на ці запитання ми підготували за матеріалом site2b.ua, нумо розбиратися.
Перевантаження служби підтримки однотипними запитаннями
Один із найперспективніших напрямів для чат-ботів – автоматизація звернень до служби підтримки. Багато компаній, у яких є відділи обслуговування клієнтів, потерпають від перевантаження простими запитаннями. В результаті час співробітників витрачається на рутинні операції, а допомога в реально складних випадках затримується.
Експерти діляться досвідом, коли впровадження чат-бота на чверть розвантажило відділ технічної підтримки. Він самостійно аналізував запити користувачів і давав варіанти найчастіших рішень. Якщо заявку неможливо було закрити в автоматичному режимі, вона переадресовувалася фахівцю.
Результатами роботи такого чат-бота стали:
- підвищення лояльності клієнтів;
- збільшення продуктивності зворотного зв'язку;
- зниження витрат на технічну підтримку;
- зростання продажів.
Великий потік інформаційних дзвінків і заявок
Якщо у вашому бізнесі великий потік дзвінків від клієнтів, які просто цікавляться умовами, а також є клієнти, що часто залишають заявки в неробочий час, саме чат-бот допоможе оптимізувати процеси. У матеріалі студії site2b.ua ми натрапили на дані дослідження компанії Oracle. Вони свідчать про те, що понад 50 % користувачів інтернету розраховують на постійну доступність онлайн-бізнесу, 24/7. І чат-боти в такому форматі відповідають на найпоширеніші запити:
- уточнення умов замовлення/доставлення;
- детальна інформація про товар/послугу;
- оформлення заявки.
Сьогодні створюються спеціальні транзакційні боти, які вміють приймати оплати, якщо вони підключені на сайті, просто у своєму діалоговому вікні. Бот повністю бере на себе функцію менеджера й забезпечує проведення платежу або передоплати у будь-який час, цілодобово.