Сучасна стоматологія дозволяє зробити посмішку природною, красивою і бездоганною. Сьогодні особливим попитом користуються нейлонові протези. Завдяки еластичності матеріалу, цей вид протеза нерідко називають «м'яким» або «невидимим». Це так і є, адже нейлоновий апарат завдяки своїй структурі дозволяє створити натуральний зубний ряд, який неможливо відрізнити від природних зубів. Протез являє собою знімну еластичну пластину з дентального нейлонового матеріалу, на якому кріпляться штучні зуби. Цей вид реставрації зубів заслужив популярність завдяки способу кріплення. Місток абсолютно непомітний і не доставляє дискомфорту при вживанні їжі або розмові.

Як кріпиться конструкція

Гнучкий матеріал апарату кріпиться за рахунок вакуумного ефекту і за допомогою еластичних ясенних кламерів (гачків). На відміну від пластикових містків, нейлон непомітний навіть в зоні посмішки, що робить цей вид протезування затребуваним серед пацієнтів. Завдяки тонкому і еластичному полімеру, фіксація виходить гнучкою і при цьому надійною.

Процедура відновлення зубів проходить в кілька етапів:

1. Обов'язковий огляд ротової порожнини.

2. Підготовка до процедури. При необхідності лікар лікує наявні зуби. Установка повинна проводитися тільки на здорові зуби і ясна.

3. Зняття зліпка. Протез підбирається індивідуально кожному пацієнту.

4. Примірка виготовленого протеза. На цьому етапі конструкцію коректують, щоб домогтися ідеальної посадки протеза.

5. Фіксація.

Після завершення всіх маніпуляцій пацієнт може подивитися на свою нову усмішку і оцінити результат роботи стоматолога.

Як доглядати за нейлоновими протезами

Після установки конструкції стоматолог повинен детально розповісти про догляд за протезом. Один з головних нюансів — правильний підбір зубної щітки. У неї повинна бути м'яка щетина. Також для нейлонових містків використовують спеціальні неабразивні зубні пасти, які не псують матеріал. Стоматологи радять:

· чистити ротову порожнину необхідно не менше двох разів на день;

· бажано після кожного прийому їжі використовувати ополіскувачі;

· якщо протез знімний, його потрібно промивати під теплою водою щовечора, щоб очистити від залишків їжі.

Після установки конструкції слід відвідувати стоматолога кожні півроку. При правильному догляді нейлоновий протез прослужить мінімум 5–7 років. За рахунок своєї гнучкості конструкція стійка до поломок і механічних пошкоджень.

Показання до протезування

Подібна процедура показана у разі, якщо імплантація неможлива і при ряді інших причин:

· пародонтоз 1-го і 2-го ступеня;

· повна або неповна втрата зубів;

· деформація зубів.

Цей вид протеза не викликає алергії, на відміну від металевих конструкцій, тому може бути встановлений навіть алергікам.

Протипоказань у цього способу небагато:

· 3 і 4 стадія пародонтозу (якщо зуби зовсім розхитані і ослаблені);

· запалення ясен;

· невисока коронка різців, що залишилися.

Нейлоновий протез не має протипоказань за віком. Процедуру можна виконати як дорослій людині, так і дитині при показаннях. Завдяки відсутності металевих деталей, цей протез може використовуватися людьми небезпечних професій і тими, хто любить екстремальні види спорту. Конструкція м'яка і анатомічно досконала, що робить її універсальною для будь-якого пацієнта.

Источник: сайт slalen.ua