Валюта — грошова одиниця конкретної країни. Але існує і колективна валюта, яка використовується не в одній державі, а в декількох одночасно. Яскравим прикладом цьому служить євро і долар. Це наднаціональні валюти групи європейських країн. Для жителів вітчизняних просторів курс євро до гривні є дуже важливим і актуальним в цілому. Адже від нього залежать ціни на багато продуктів, та інших благ. Крім того, обмін вільних коштів у високоліквідні грошові одиниці, які користуються високим попитом, є одним з небагатьох способів зберегти свої накопичення. А тому, бути в курсі подій, які відбуваються у фінансовому середовищі, просто необхідно.
Фактори, які визначають курс євро
Щоб спрогнозувати курси валют євро, експерти в області фінансів використовують фундаментальний та технічний аналіз. За допомогою цінових графіків, вони досліджують динаміку ринку, вивчають і виявляють причини економічного характеру, які впливають на рухи курсів валют.
Станом на сьогодні курс євро може бути:
- Плаваючим — в даному випадку держава практично не регулює курс валют. Його визначать тільки ринкові чинники.
- Керованим плаваючим — процес формування курсу контролює Нацбанк. Він починає купувати, або продавати валюту, тим самим міняючи співвідношення попиту та пропозицій, і повертає ціну у встановлені рамки.
- Фіксованим — Нацбанк країни прив’язує курс до валютного кошика, який складається з декількох високоліквідних, найпоширеніших валют.
Де обміняти
Дізнатися актуальну інформацію стосовно курсу валют можна, скориставшись інформативним сайтом ліцензованого обмінника. Тут можна подивитись його динаміку, стежити за змінами, сформувати заявку на покупку чи продаж валюти за фіксованою ціною, оформити супровід готівкових угод, обміняти зношені купюри, і таке інше.