Тротуарна плитка для доріжок відноситься до категорії "пішохідного мощення". Рекомендована товщина виробів - 40-60 мм, що розрахована на середню інтенсивність пішохідного руху та проїзд велосипедів. Якщо на доріжках передбачається заїзд або стоянка автотранспорту, рекомендується вкладання бруківки Тернопіль товщиною 80мм.
Технічні характеристики плитки для доріжок
Тротуарна плитка для доріжок відноситься до групи експлуатації "А" - це вкладання бруківки тернопіль на тротуари, пішохідні садові та паркові доріжки, прибудинкові території.
Вироби цієї групи повинні відповідати наступним технічним характеристикам:
- Клас по міцності на стиск - не менше В22,5;
- Клас по міцності на розтяг при згині - не менше B3,2;
- Марка за стиранням - не більше G3;
- Марка по морозостійкості - не менше F200;
- Мінімальна товщина плитки - 40мм.
Вибір кольору та форми
Виробники пропонують широкий вибір виробів для укладання бруківки Тернопіль. Комбінуючи між собою тротуарні плитки різної форми та кольору, можна створити необмежену кількість дизайнерських рішень. Для традиційних серій плитки - типу "бруківка" можна використовувати різні малюнки укладання - "шашечки", "ялинка", "зсув на 45°" та інші. Для мощення радіусних поворотів та кругових доріжок зручно використовувати штучні вироби - типу "класика" або "старе місто".
Сучасні технології обробки поверхні плитки дозволяють створювати не тільки монотонні окраси, але й змішані, перехідні відтінки поверхні, формувати фактурний декоративний шар, виробляти додаткову обробку поверхні (шліфування). При технології виробництва в лицьовому шарі тротуарної плитки використовуються натуральні природні матеріали (мармур, гранітна крихта, природний кварц). Ця технологія включає змішання в верхньому шарі плитки бетонів різних кольорів, що дозволяє отримати при укладанні бруківи тернопіль спеціалістами компанії Брук буд цікавий малюнок зі змішаними та перехідними відтінками.
Особливості робіт з мощення
Тротуарний камінь, виготовлений методом вібропресування, має регламентований допуск по висоті (товщині) ± 4 мм. Розкид показника висоти виробу зустрічається, на жаль, практично у кожного виробника плитки. Це є об'єктивною технологічною особливістю. Для отримання рівного покриття потрібні додаткові зусилля по осаді плитки в одну площину, що особливо важко вдається при мощенні на ж/б плиту. В результаті на укладеному покритті фрагментарно виникають перепади, відколи по виступаючим із загальної площини мощення кутах та гранях плит, оголення бетону, що особливо яскраво виражено в разі укладання плит без фасок.
Навіть якщо у виробника в роботі абсолютно нова прес-форма та реальний допуск по висоті каменю мінімізований, то виникає найскладніше завдання для виконавця робіт - підготувати ідеально рівну, виважену в площині підставу під мощення з оптимально підібраним та утрамбованим матеріалом, гравію та інших так званих концентраторів напруги. Ця робота є дуже трудомісткою та витратною, беручи до уваги відсутність на ринку в достатній кількості необхідних сировинних матеріалів прийнятного рівня якості.