Установка витяжки в ванну кімнату необхідна, адже це закрите приміщення без вікон і природної вентиляції. При будівництві будинку створюється система вентиляційних каналів, але сама по собі вона не впорається з видаленням вологого повітря з приміщення. Для цього знадобиться вентилятор в ванну, який встановлюється безпосередньо на вихід шахти.

Який вентилятор підійде для ванної кімнати?

Ванна - місце, де спостерігається підвищений рівень вологості і погана природна вентиляція. І якщо ситуацію пустити на самоплив, з часом це призведе до появи грибка і цвілі. Також від зайвої вологи буде псуватися сантехніка, плитка або елементи декору. Щоб цього уникнути в ванній роблять примусову вентиляцію за допомогою вентиляторів наступних типів:

  • Відцентрові - вони підійдуть для роботи в висотних будинках з системою шахт, що мають велику протяжність. Ідеальні для приміщень з площею від 8 кв.м.
  • Осьові - варіант для ванних кімнат і санвузлів. Такі вентилятори створюють ефективну циркуляцію повітря, видаляючи сторонні запахи і підвищену вологість.
  • Канальні - встановлюють безпосередньо в повітропровід, в чому і полягає їх основна перевага.

Осьові і відцентрові вентилятори можна встановлювати на стелю або стіну за допомогою саморізів або клею.

Як вибрати витяжний вентилятор для ванної?

При виборі вентилятор для створення витяжки потрібно враховувати особливості самого приміщення. Зокрема, основним показником є ​​площа - їй повинна відповідати потужність пристрою. Також звертають увагу на такі фактори:

  • Продуктивність - від цього залежить, скільки повітря пристрій видалить з приміщення за годину. Оптимальний варіант для стандартної ванної кімнати - від 60 до 100 м3 на годину.
  • Рівень шуму - оптимальні показники є від 25 до 35 дБ.
  • Захист пристрою - мова йде про захист від вологи. Звертайте увагу на моделі, які розроблені безпосередньо для ванних кімнат і приміщень з високим рівнем вологості.
  • Матеріал корпусу - кращим вибором буде АБС пластик. Він не схильний до корозії, що не сколюється, не деформується.
  • Споживання електрики - якщо необхідна часта і тривала робота вентилятора, необхідно вибирати енергоефективні моделі.

Вентилятори для ванних кімнат можуть працювати постійно або періодично включатися. Все залежить від ваших потреб і особливостей приміщення.