Сучасні реалії часто змушують нас поєднувати вітальню і спальню. Центральне місце в такому приміщенні відведено саме дивану. У денні та вечірні години він стає місцем відпочинку, а вночі перетворюється в повноцінне спальне місце. Купити тут можна варіанти на всі випадки життя. Як Ви думаєте, скільки годин доведеться провести на дивані? Якщо враховувати, що людина приділяє сну в середньому 7-8 годин на добу, виходить близько третини життя. За рік набігає майже 4 місяці! А як довго диван буде приносити задоволення своїм зовнішнім виглядом? Погодьтеся, що естетична сторона нам важлива тільки тоді, коли в будинок приходять гості, а це в середньому 2-4 години в тиждень або 7-8 днів в році. Що ж в більшій пріоритеті: 8 годин комфортного сну або 8 днів споглядання привабливого дизайну? Якщо Ви намагаєтеся вхопити двох зайців одразу, то наші поради неодмінно прийдуться у нагоді.  

Якщо Ви маєте намір використовувати цей предмет м'яких меблів протягом тривалого терміну, тоді зверніть увагу на наступні параметри: виробника (бренд і його репутація), гарантійний термін, відповідність стандартам якості та наявність відповідних сертифікатів. Додатковим плюсом стане наявність в інтернет-магазині працівника служби техпідтримки і грамотних менеджерів, які можуть надати розгорнуту інформацію про товар. Неодноразово перевірено на практиці, що серед диванів для щоденного сну найкраще зарекомендували себе моделі вітчизняного виробництва. Це пов'язано з тим, що імпортні вироби орієнтовані на використання за прямим призначенням, тобто для відпочинку (виняток - тривалі візити гостей). А ось спати іноземці вважають за краще на повноцінних ліжках. Вітчизняні ж дивани здатні стати універсальним предметом меблів. Вони гарні і для сну, і для денного відпочинку.

Вироби для щоденного сну просто зобов'язані успішно справлятися відразу з двома функціями. На них повинно бути зручно і сидіти, і спати, а додатковим плюсом стане наявність всередині короба для зберігання постільної білизни. Важливим фактором у виборі є спосіб трансформації дивана, в деяких випадках корисними виявляться пуфи і банкетки, що йдуть в комплекті для деяких моделей. Рекомендується обирати механізм трансформації, який має основу, укріплену посиленим каркасом або гнутоклеєними ламелями. Так Ви протягом всієї ночі будете почувати себе комфортно, а хребет отримає необхідну йому правильну підтримку. І якщо Ви зібралися спати на дивані, то зверніть увагу на матрац. Щоб на ньому було зручно відпочивати, необхідна товщина не менше 15 см, якісне покриття та багатошарове наповнення, здатне забезпечити багаторівневу підтримку. У будь-якому разі можна додатково придбати топпер, та зробити свій нічний відпочинок ще зручнішим.

Колірна гамма також важлива, оскільки диван буде виконувати роль спального місця саме у вітальні. Відповідно, він повинен вписуватися в інтер'єр кімнати, викликати тільки приємні емоції і у членів сім'ї, і у гостей. Якщо прислухатися до порад психологів, то краще віддати перевагу спокійним пастельним відтінкам: кавового, вершковому, світло-коричневого. Вони мають заспокійливу дію, добре вписуються в інтер'єри різних стилів і завжди актуальні. В якості оббивки може використовуватися штучна шкіра, мікрофібра, рогожка, мікро- і звичайний велюр, жаккард і інші матеріали. Оптимальний вибір для оббивки - поєднання натуральних і штучних волокон. Це дозволить полегшити регулярний догляд за диваном, виключить швидке накопичення пилу і дозволить зберегти його в первісному вигляді якомога довше. Сподіваємося, завдяки нашим порадам Вам вдасться підібрати зручні і красиві м’які меблі, які підходять для щоденного сну!