Стандартним способом монтажу інженерної дошки вважається її укладання на фанеру. Правда, також існують і інші варіації виконання цих робіт. Наприклад, безпосередньо на бетон і за допомогою плаваючого методу. Про тонкощі такого монтажу розповіли фахівці компанії «Арбофарі».
Особливості укладання на бетон
Навіть найдешевша інженерна дошка з легкістю вкладається за цією технологією. Дотримуватися при цьому потрібно наступної інструкції:
1. Насамперед слід залити бетонну стяжку. Вкрай важливо, щоб в момент початку монтажу вона була рівною і абсолютно сухою. Вологість покриття не повинна перевищувати 2%.
2. На бетон наноситься одним шаром поліуретановий клей.
3. На підготовлену поверхню викладаються елементи конструкції і надійно фіксуються. Щоб притиснути дошки, застосовуються вантажі.
4. Після завершення цього процесу Вичікують близько п'яти діб. За цей час клей повноцінно висохне і матеріал буде надійно зафіксований.
По суті, виконати всі ці дії зможе кожен. Наприклад, можна лише купити інженерну дошку для підлоги Arbofari і сміливо приступати до її монтажу, озброївшись нескладною інструкцією.
Застосування плаваючого методу
Якщо дошки оснащені з'єднанням Click, їх можна укладати за допомогою даної технології. Особливість її полягає в тому, що монтаж може проводитися тільки на ідеально рівній основі. Тому під дошки обов'язково укладається основа. Виконуються при цьому такі маніпуляції:
1. Поверхня насамперед вирівнюються. Перепади висоти допускаються, але на кожні два метри довжини вони не повинні перевищувати пару міліметрів. Використовувати при цьому можна фанеру.
2. На підлогу викладається основа. Допускається використання коркового, хвойного і багатошарового варіанту. Правда, величезну кількість переваг має саме пробкова основа. З її допомогою забезпечується хороша звукоізоляція і усуваються незначні нерівності.
3. Проводиться монтаж безпосередньо самої інженерної дошки. При цьому на першій дошці зі сторони, яка буде прилягати до стіни, зрізають шип. Другу дошку підносять до першої під кутом, рівним 45 градусів, замикаючи при цьому замок.
4. За такою схемою викладається вся підлога.
5. Проводиться установка плінтусів, за допомогою яких ховаються зазори.
Процес монтажу при застосуванні плаваючого методу займає мінімум часу. Головною його перевагою є те, що в разі необхідності покриття можна легко демонтувати, виправити дефекти і після цього знову укласти.
Який би спосіб укладання дошки не використовувався, головне досягти бажаного результату. Доклавши мінімум зусиль, в приміщенні з'явиться надійна, міцна підлога, здатна прослужити далеко не один десяток років, не втративши при цьому своїх початкових якостей.