Зрив угоди по придбанню нерухомості

 

Чому зривається вже, здавалося б, доконана угода купівлі-продажу нерухомості? Аванс внесений, Договір складений, залишилося підписати. Але раптом трапляється щось, що руйнує досягнуте було згоду.

Не до кінця з'ясовані подробиці

Договірні Сторони або одна з них не в курсі всіх тонкощів, що стосуються практичного здійснення угоди. І за крок від досягнення мети спливають теми, які не обговорювалися раніше, за якими думки учасників не збігаються. Наприклад, в який момент і в якій формі будуть передані продавцеві гроші за квартиру? Чи передбачено в договорі повернення авансу, якщо угода не відбулася? Коли покупець отримає розписку? В який термін звільниться житлоплощу? Чи будуть прописані умови звільнення в контракті? Виплачувати всю суму до або після реєстрації в реєстрі? І багато інших питань, які здаються дрібними, але можуть мати серйозні наслідки.

Передбачити небезпеку подібних недомовленостей обиватель, який здійснює першу покупку або продаж у своєму житті, не зобов'язаний. Застерегти від промахів своїх клієнтів може і повинен ріелтор - це його професія. Якщо посередники є у обох сторін, то вони ведуть переговори, радячись по всіх нюансах угоди, вирішуючи непорозуміння та ретельно стежать за тим, щоб інтереси їх довірителів не були порушені, щоб жодне питання не залишилося без відповіді до моменту підписання документів.

Зайва нервозність

Купувати або продавати нерухомість заняття досить нервове. Адже мова йде про значні фінансові вкладення і про великі матеріальні цінності (квартира або будинок). Тому завдання досвідченого ріелтора детально роз'яснити клієнту всі етапи практичного здійснення угоди ще до її здійснення. Обізнаність не дозволить людині нервувати, приймати поспішні, продиктовані емоціями рішення, дасть можливість адекватно сприймати те, що відбувається.

Найважливіший етап угоди реєстрація

Без оформлення в державному реєстрі нерухомості не відбувається передачі права власності. Поки майно не зареєстровано, покупець не є офіційним власником. Але в реєстрації можуть і відмовити. Помилки в документах, відсутність потрібних паперів, прострочені довідки.... При процедурі можуть спливти несподівані обставини: накладений на житлоплощу арешт, наявність співвласників житла, заборона на операції з ним. Про перевірку чистоти квартири, про своєчасну підготовку всієї документації теж повинен подбати ріелтор.

Договір придбання житла


Відмовити в іпотеці на конкретне велике придбання може і банк. Наприклад, через неузаконеного перепланування приміщення.

Що робити?

Так, багато в чому доводиться покладатися на ріелтора. На жаль, не можна бути впевненим, що за справу надзвичайної важливості взявся досвідчений фахівець, професіонал, а не безвідповідальний нехлюй, який намагається не вникати в складності, що сподівається на те, що все само собою владнається.

Непрофесіоналізм агента з продажу часто стає причиною того, що домовленість розвалюється, люди несуть матеріальні і моральні втрати. Як правильніше вчинити? Самому вникати в усі маловідомі подробиці, тонкощі, секрети майнових договорів та їх оформлення? Або довіритися сторонньому, який краще орієнтується на ринку нерухомості, але навряд чи близько до серця приймає чужі проблеми, до того ж може виявитися поганим знавцем своєї справи?

Звичайно, краще співпрацювати з фахівцем. Але при цьому не буде зайвим переконатися в його компетентності. Сумлінний посередник заздалегідь проінформує про порядок здійснення угоди, загострить увагу клієнта на важливих аспектах, дізнається про наявні у того проблеми, уточнить, які умови договору для нього є значущими, а які неприпустимими. Ріелтор підготує всі потрібні папери для остаточного підписання і реєстрації, починаючи з проекту майбутнього контракту і закінчуючи гарантійними листами. З переліком цих документів потрібно ознайомитися заздалегідь, а після їх отримання уважно переглянути кожен з них.

Не варто боятися задавати питання, цікавитися кожною деталлю, з'ясовувати все, що викликає сумніви. Адже давати роз'яснення щодо процедури прямий обов'язок агента. Якщо він не може відповісти на всі питання або його відповіді не здаються переконливими, треба звернутися в агентство з тим, щоб до процесу в якості консультанта підключився більш досвідчений юрист.

Спірні ситуації необхідно вирішувати в міру їх виникнення, не відкладаючи на потім, в надії, що все саме розсмокчеться. Якщо щось раптом піде не в тому порядку, про який говорив ріелтор, слід зупинитися, щоб уточнити, чому змінена процедура, з чим це пов'язано і які наслідки може за собою спричинити.

Звичайно, професіонал у сфері придбання нерухомості і так все робить максимально зрозумілим і прозорим для клієнтури, адже в його інтересах створення і збереження своїх репутаційних активів.