Якщо ви плануєте продавати що-небудь через Інтернет, наявність плану електронної комерції настільки ж важливе, як і бізнес-план вашого фізичного магазину.
Ваш план електронної торгівлі починаються з цілей веб-сайту. Хто ваші цільові клієнти? Що їм потрібно? Вони отримують лише інформацію чи можуть купувати товари на вашому сайті? Ці основні запитання, задані та відповіді на ранньому етапі планування, визначатимуть, скільки часу та коштів вам знадобиться для розвитку та підтримки присутності в Інтернеті.
Вирішіть, які товари чи послуги ви будете пропонувати. Як ви будете їх розміщувати та відображати? Чи будете ви проводити як онлайн, так і офлайн продажі? Як ви будете організовувати доставку та повернення?
Крім того, пам'ятайте про можливість для клієнта зв’язатися з живою людиною. На видному місці повинен бути вказаний номер телефону, за яким клієнти мають змогу зателефонувати в будь-який час, щоб отримати відповіді на їх запитання живою людиною.
Якщо ви вирішите продавати через Інтернет, вам слід включити компонент кошика для покупки, механізм обробки платежів через кредитні картки, та організувати механізм виконання замовлення.
Нарешті, навіть якщо ви створили чудовий, на думку ваших колег, веб-сайт, не думайте, що люди знайдуть його самостійно. Якщо ви хочете розвивати послідовний потік трафіку на своєму сайті, важливо планувати та підтримувати постійну та багатогранну рекламну стратегію, орієнтовану на вашу аудиторію. Така стратегія може включати як органічне просування сайту, так і контекстну рекламу, рекламу в соцмережах та ін.
Як зробити хороший сайт?
Перш ніж працювати над дизайном, складіть загальну картину, розробивши макет сайту.
Добре продуманий макет сайту включає:
- Зміст. Ключем до успішного веб-сайту є вміст. Надайте відвідувачам на сайті побільше цікавої інформації, що заохочує переглядати та купувати, а також способи зв’язку з вами. Щойно ваш сайт запрацює, регулярно оновлюйте та додайте новий вміст, щоб люди поверталися.
- Структура. Вирішіть, скільки сторінок буде мати первинна версія і як вони будуть пов’язані посиланнями. Вибирайте графіку та піктограми, які оживляють вміст.
- Дизайн. Незалежно від того, чи ви використовуєте запрошеного дизайнера, чи робите це самостійно, зосередьтеся на простоті, читабельності та послідовності. Не забудьте зосередитись на тому, що ви хочете досягти.
- Навігація. Зробіть відвідувачам зручним та приємним перегляд сайту. Наприклад, не використовуйте більше двох-трьох посилань на основні розділи і ніколи не заводьте відвідувачів у глухий кут.
- Довіра. Це питання, яке не слід забувати. Ваш сайт повинен донести відвідувачам, чому вони повинні купувати ваш товар або вашу послугу. Це повинно виглядати професійно і надавати потенційним клієнтам те саме відчуття впевненості, яке вони отримали б під час телефонного дзвінка чи віч-на-віч із вами. Нагадуйте відвідувачам, що ви існуєте не лише у віртуальному просторі. Повна контактна інформація вашої компанії - назва компанії, повна адреса, електронна пошта та телефон - повинні бути на всіх або більшості сторінок і відображатися на видному місці на домашній сторінці вашого сайту.
Макет допоможе вам отримати максимальне бачення дизайну майбутнього сайту і визначити, чи можете ви або хтось із вашої компанії зробити сайт чи вам потрібно звернутися за допомогою до стороннього розробника.
Богдан Притуляк, веб студія «PBB design»