Про здоров’я зубів слід піклуватися змалку. Регулярне відвідування стоматолога дозволяє своєчасно виявити проблему та одразу справитися з нею. Профілактика – краще, ніж лікування. А також це економія грошей та уникнення неприємних переживань і больових відчуттів в майбутньому. З лікуванням стоматологічних захворювань може впоратися клініка стоматології у Києві. В цій клініці дбають про комфорт маленьких пацієнтів, знаходять з ними спільну мову. Якщо дитині сумно, то їй вмикають мультфільм чи музику під час огляду чи процедур.
Дитяча стоматологія
Існує такий напрям, як дитяча стоматологія. Вона покликана слідкувати за здоров’ям ротової порожнини дітей. Батькам важливо відвідати дитячого стоматолога, коли малюку виповниться 2 роки. В цьому віці сформовані молочні зуби, тому можна побачити порушення та попередити їх.
Захворювання зубів та ясен, які часто зустрічаються:
- карієс;
- стоматит;
- пульпіт;
- гінгівіт;
- періодонтит.
Дитячі зуби частіше страждають від карієсу. Їхня емаль тонша та є слабким захистом від бактерій. Вказувати на стоматит може поява на яснах нальоту та виразок. Це захворювання слизової оболонки ротової порожнини. Якщо карієс запущений, то може виникнути пульпіт, коли відбувається запалення пульпи зуба. При ослабленому імунітеті, недостатній гігієні, неправильному прикусові є можливість появи запалення ясен – гінгівіту. Небезпечним є періодонтит, оскільки відбувається запальне захворювання кореня зуба, що шкідливо для зачатків постійних зубів. Лікування таких захворювань проходить якісно та доволі безболісно.
Проблема з прикусом доволі поширена, коли не вдається сформувати правильне розташування зубів та щелеп. Існують сучасні апарати, щоб виправити прикус – брекет-системи, пластинки, капи. Є також прозорі брекети та інші непомітні системи, завдяки яким зуби стануть рівними й при цьому дитина не буде соромитися посміхатися.
Сформувати правильний прикус дозволяє відновлення молочних зубів. Також з відновленими зубами дитина може добре пережовувати їжу. Так зуб зберігається функціональним, поки не замінюється на постійний. З психологічної точки зору реставровані перші зуби додають впевненості в собі. При лікуванні молочних зубів чи їх відновленні виділяються три етапи. Спочатку видаляються уражені тканини зуба. Пізніше, якщо потрібно, видаляють пульпу зуба. Наприкінці проходить реставрація зуба.
Важливо своєчасно звертатися до стоматолога, приділяти увагу гігієні ротової порожнини, щоб зуби залишалися здоровими.