У Китаї відомі унікальні технології виробництва чаю пуер. Його не можна порівнювати зі звичайними чаями. Він незмінно стає частиною багатьох дієт для зниження ваги і виведення токсинів. Свою назву він запозичив від місцевості в китайській провінції Юньнань. Вона визнана батьківщиною відомого напою.

Як же правильно заварити пуер?

1. Закип'ятити воду, але не дозволяти їй довго кипіти. Необхідна для приготування температура трохи нижче, ніж у окропу: 95 градусів.

2. Обполоснути окропом ємність, щоб нагріти стінки.

3. Дочекатися, щоб вода трохи охолола після закипання і залити сухе листя, потім відразу злити відвар. Пити першу заварку не треба. Вона служить скоріше для очищення і підготовки чайного листя, за часом займає не більше 10 секунд.

4. Залити вдруге. Час кожної наступної витримки збільшувати на 5-10 секунд. На порцію 150-200 мл знадобиться 7-10 грам Пуер. Цей сорт прекрасно віддає смак і аромат до 10-15 заварювань.

5. Також заварювання можна проводити протокою. Для цього від пресованої плитки спеціальним ножем або шилом відділяється невеликий шматочок (приблизно 2 см) і кладеться розмочуватися. Можна просто залити сухе листя гарячою водою і відразу її злити. Так вони «оживають», готуються до розкриття. Далі, їх постійно заливають і зливають відвар кожні 2-5 хвилин в окрему ємність. Важливо враховувати, що Шен готується швидше, а Шу вимагає трохи більше часу.

6. Для промивання чай проливається холодною водою тричі. Далі, чайник ставиться на вогонь, як тільки чується легкий шум відливається 100 мл води, але триває нагрівання решти обсягу. Коли починається кипіння, необхідно щипцями розкрутити воронку, щоб залити туди відлите і засипати чайне листя. Процес варіння не повинен перевищувати 30 секунд, найчастіше досить дочекатися закипання.

Необхідні інгредієнти

Варто звернути увагу на різні компоненти, які додають в чай. За правилами заварювання Пуер, якісний справжній китайський настій не потребує цукрі. Підсолоджувач змінює справжній смак. Якщо ви застуджені, спробуйте додати в молодої Шен чайну ложечку меду. Для всіх інших добавок, таких як молоко, лимон, кориця, м'ята та іншого, цей сорт складе погану пару, він не потребує доповнення.

Як підібрати воду для заварки

Доведення її до кипіння знищує більшу частину бактерій і небезпечних мікроорганізмів, але і руйнує корисні і смакові якості. Щоб не ризикувати, краще використовувати джерельну або бутильовану воду. В цьому випадку напій збереже чистий натуральний смак, принесе максимум користі для здоров'я.