Твердопаливні котли працюють на різному паливі. Сьогодні мова піде про моделі, що працюють на дровах. Більшість не усвідомлює, що дрова для котла мають велику відмінність від того, що зазвичай збирають в лісі для багаття.

Щоб забезпечити тривалу та безперебійну роботу опалювального приладу, слід замовити дрова на drova-kiev.in.ua/drova. На якість дров впливає кілька факторів, виходячи з яких, власники обладнання обирають ту чи іншу деревину. Дрова, придатні для використання в топці твердопаливного котла, повинні мати довжину 25-35 см, вологість — 15-25%, а також володіти великим переліком якісних показників.

дрова

Обираючи дрова твердопаливного котла, слід звертати увагу на деревину, яка має тривалий термін горіння і повільно виділяє тепло. В такому випадку вам не доведеться підкидати дрова постійно. Повільна тепловіддача потрібна нам тому, що процес відбувається повільно і з виділенням великої кількості тепла. Закладаючи в котел невідповідні дрова, ви не отримаєте стійке тепло на тривалий період часу.

За властивостями, вихідна сировина для опалення розділяється на групи.

Тверда деревина:

  • біла акація;
  • глоду;
  • тис;
  • ясень;
  • клен;
  • груша.

Деревина середньої м'якості:

  • вільха;
  • береза;
  • вишня.

М'яка деревина:

  • ялина;
  • осика;
  • хвоя;
  • тополя.

дрова

Перераховані вище дрова мають різні характеристики. Купуючи дрова з вищевказаних порід, слід враховувати не тільки твердість, але і особливості горіння.

Головна вимога — тривалий період горіння з максимальною тепловіддачею. Далеко не всі породи можна кидати в топку. Деякі незамінні у виготовленні меблів або будівництві, але абсолютно не підходять в якості палива.

Купуючи котел, що працює на дровах, слід зробити правильний вибір. Хороший агрегат має низку переваг, основною з яких є економічність, що проявляється в обслуговуванні і витратах на паливо.

Поради та критерії вибору дров для твердопаливних котлів

Звертайте увагу на якісні показники матеріалу. Дуб, Біла акація і береза, від природи мають суху деревину. Ця властивість дозволяє використовувати навіть не просушені дрова. Але розпал такої деревини — заняття виснажливе.

Деревина вільхи та осики добре горить. Відсутність смоли дозволяє не забруднювати димохід. Хороший показник віддачі тепла у берези. Позитивною властивістю вважається довгий процес горіння. Недолік — повітря погано впливає на згоряння березових дров, відбувається виділення дьогтю, що загрожує утворенням нальоту на внутрішній поверхні димоходу.

Вишнева деревина — не найкращий вид палива для опалювального обладнання. В процесі горіння виділяється багато диму, а процес розтоплення — довгий і виснажливий. Переваги яблуневих і грушевих дров у швидкій сушці і хорошому горінні, також вони легко колються на дрова. Теплоутворення деревини поступається за якістю дубовим і березовим дровам.

Не варто купувати дрова з хвойних порід. Вони добре горять, проте топити ними не рекомендується через вміст смоли, що призводить до забруднення димохідних шляхів і утворення кіптяви.

Дрова, виготовлені з м'яких сортів дерева, також небажані в якості палива. Занадто швидке згоряння не дає достатньої кількості тепла, як того хотілося б. В опалювальний сезон топка котла таким витратним матеріалом — пусті витрати.

дрова

Висновки

Дерева хвойних порід при горінні виділяють багато диму і мають невелику тепловіддачу. При тривалому використанні такого палива, воно утворює наліт на внутрішній поверхні димоходу.

Деревина листяних порід дерев:

  • Дубова деревина — оптимальне рішення для опалення житлової площі, особливо з дерев середнього віку. Але варто відзначити дороговизну дров, при заготівлі, рубка дров з дуба дуже складна, погано піддаються розпалу. Але важливою перевагою можна вважати можливість добавки до основного виду дров з інших сортів деревини.
  • Вільхові дрова мають важливу перевагу, сприяють очищенню димоходу — при наявності мінімальної природної вологості, не вимагають ретельного просушування.
  • Березова деревина — прийнятний варіант для опалювального сезону. Її якісні показники відповідають всім вимогам: довгий процес згоряння і хороша віддача тепла. Недоліком може стати нетривалий термін зберігання — старі березові дрова мають неприємний запах, їх якість погіршується через руйнування щільності деревного шару.
  • Осикові дрова мають схожі властивості з вільхою, найчастіше, використовуються з метою очищення димоходу, але для постійного опалення не годяться.
  • Швидко вигорає і дає мало тепла верба і тополя, оскільки вони відрізняються м'якістю.
  • Ясень, за своїми якостями, може зрівнятися з дубом та березою, але його мінусом є складність в придбанні.

Вибираючи котел для опалення будинку дровами, необхідно знати особливості різних порід дерев. Правильний підбір дров продовжить термін служби обладнання і скоротить число позапланових технічних оглядів.