Шкільні стіни, сходи і навіть кабінет директора, повинні мотивувати учня до навчання і бажання приходити в школу.
Початкова школа – це особливий світ, в якому навчання, виховання і гра складають єдине ціле. Сьогодні оформлення кабінету 1 класу нуш має всю специфіку навчального процесу в молодших класах: використання одного кабінету для викладання всіх предметів та ігор.
В оформленні кабінетів початкових класів повинні гармонійно поєднуватися методичні матеріали з досліджуваних предметів та ігрові елементи. Оформлення кабінету початкової школи має своєю метою не тільки навчання, але і естетичне виховання учнів, підвищення мотивації до навчання.
Освітній сенс у житті дитини несуть не тільки підручники і уроки, але і спілкування з однолітками, і позашкільні враження, і, звичайно ж, простору, які дитина освоює.
Нажаль, що сучасна шкільна архітектура зупинилася в розвитку на своєму радянському етапі. Більшість наших шкільних будівель — це типові коробки, подібні будівель заводів, поліклінік, казарм і гуртожитків.
У таких кабінетах навчаються діти з моменту вступу до школи і до переходу в середню ланку школи. Враховуючи вік дітей, в кабінеті необхідно створити умови для комфортного навчання молодших школярів, де дитина не лише засвоює матеріалу, але, в ідеалі відпочиває та грає.
Цьому сприяє:
1) Розподіл класної кімнати на зони: навчальну, ігрову, інформаційну.
2) Вибір колірного оформлення, сприяє заспокоєнню і активізації дітей у різні періоди навчання.
Для кожного віку існують свої кольори, які сприяють розвитку:
1) 6,5 - 8 років - віддають перевагу червоному, пурпурному та рожевим кольорам;
2) 9-11 років - помаранчевий і жовто-зелені кольори;
При оформленні кабінетів требо знати, що:
- зелений колір - заспокоює, хилить до сну;
- помаранчевий колір стимулює розумову активність;
- жовтий колір - веселий і радісний настрій;
- коричневий - жорсткий;
- фіолетовий і синій - невпевненість, похмурий настрій;
- жовтий і червоний кольори бажано використовувати в невеликих дозах.
У навчальній зоні повинні бути розташовані парти, вчительський стіл, навчальна дошка, телевізор і відеомагнітофон, книжкова шафа. Простір має поєднувати строгість і комфорт, які забезпечуються певним розташуванням предметів і підбором колірних переваг.