Лікування катаракти та профілактика захворювання

Катаракта є захворювання, при якому спостерігається часткове або повне помутніння кришталика ока. За своєю природою кришталик є прозорим і виступає в ролі природної лінзи, пропускає світло. Втративши свою прозорість, даний елемент перестає пропускати світло, що призводить до погіршення зору, а з часом і до повної його втрати.

Лікування катаракти та профілактика захворювання

Групи ризику та причини розвитку захворювання

Даний вид захворювання може розвиватися у:

  • осіб похилого віку;

  • після отримання травм;

  • при радіаційному випромінюванні;

  • у новонароджених.

У більшості випадків причиною розвитку катаракти є ендокринні розлади, захворювання очей, побічні ефекти від вживання деяких ліків і несприятлива екологія у місці проживання. В останні кілька років вчені підтвердили, що причиною розвитку даного захворювання також може бути куріння.

Методи лікування катаракти

Сьогодні лікування даного захворювання включає як хірургічні способи, так і медикаментозну терапію.

Лікування катаракти краплями

Очні краплі дозволяють поліпшити процеси обміну в тканинах ока й кришталику. На думку лікарів, це дозволяє істотно знизити швидкість розвитку катаракти. Однак при цьому потрібно розуміти, що усунути наявну проблему і відновити зір одними лише краплями неможливо. Для цього необхідно хірургічне втручання.

Хірургічне видалення катаракти

Видалення катаракти полягає в хірургічній заміні помутнілого кришталика на спеціальну інтраокулярну лінзу. Тривалість даного процесу становить від 15-ти до 20-ти хвилин у залежності від ступеня складності. При цьому пацієнту вводиться місцева крапельна анестезія, яка виключає навантаження на серцевий м'яз, що дозволяє проводити операцію особам будь-якого віку.

Процес реабілітації пацієнта після даного виду операції може займати від декількох годин до доби, при цьому вводиться мінімум обмежень.

Профілактика катаракти

Розвиток катаракти є природним віковим зміною. І якби в сучасному світі кожна людина могла б прожити до 120-150 років, то дане захворювання було б дуже поширеним. Однак варто зазначити, що даний вид захворювання не завжди викликаний природними процесами. У зв'язку з цим офтальмологи розробили ряд рекомендацій, що дозволяють знизити ризик розвитку цього захворювання:

  • забезпечуйте захист очей від ультрафіолетового випромінювання за допомогою сонцезахисних окулярів;

  • додавайте в свій раціон продукти, що містять мікроелементи і вітаміни, що роблять сприятливий вплив на зір;

  • відмовтеся від шкідливих звичок, у тому числі й куріння;

  • періодично проводите профілактику розладів ендокринної системи.

Однак найбільш значущою рекомендацією є щорічне проходження огляду у офтальмолога. Завдяки сучасним технологіям досвідчений фахівець здатний виявити розвитку захворювання навіть на ранніх стадіях, тим самим запобігши негативні наслідки для пацієнта.

Більш детально про лікування та діагностику катаракти ви можете знайти на офіційному сайті https://klinicazir.com.ua/uk/likuvannja-katarakti/ .