Бажаєте знайти затишну квартиру у Києві в максимально короткий строк за прийнятною ціною? Ми розповімо, на що потрібно звернути увагу, орендуючи житло у столиці.

Як орендувати нерухомість у Києві та Київській області: 5 корисних порад

Як і будь-який інший мегаполіс, Київ – місце, яке постійно приймає велику кількість гостей, туристів, заробітчан і студентів. Кожного дня на ділові зустрічі, у робочі відрядження, на навчання або просто з надією на краще життя та подальший розвиток в столицю прямують сотні людей. Майже усім приїжджим доводиться зіткнутися з проблемою пошуку житла.

Мільйон пропозицій в мережі інтернет та газетах, підозріло привабливі або «кусаючі» ціни, безліч посередників часто збивають необізнаного шукача з пантелику. Для виключення непорозумінь слід користуватись тільки перевіреними ресурсами. Багато актуальних оголошень з детальною інформацією про нерухомість в Києві та області є на сторінці https://100realty.ua/uk.

Про те, як не попастися на гачок шахраїв, підібрати ідеальний з різних точок зору варіант і захиститись від непередбачених ситуацій, пропонуємо поговорити далі.

1. Самостійно чи з допомогою професіоналів?

Київ є одним з найбагатших міст в Україні, отже й орендоване житло тут оцінюється у декілька разів дорожче, ніж у провінціях. До того ж, одразу перед заселенням столичні орендодавці вимагають сплатити кошти за перший й останній місяць проживання. Мова йде про немалі суми, тому справа потребує особливої відповідальності. Обираючи квартиру для довгострокової оренди власними силами, необхідно розраховувати на 1-2 місяці активних пошуків.

За нестачею вільного часу чи досвіду простіше та безпечніше довірити таке завдання, як оренда квартири в Києві професіоналам, які добре орієнтуються на ринку нерухомості і мають позитивні відгуки. Вони швидко підберуть потрібний об’єкт, враховуючи зазначені клієнтом параметри:

  • бюджет;

  • строк оренди;

  • кількість кімнат;

  • пріоритетний район Києва і т. д.

    Єдиний мінус у співпраці з ріелтором – додаткові витрати на його послуги у розмірі 50% від щомісячної орендної плати.

2. Перевіряйте право власності

Знайшовши орендодавця, не полінуйтесь впевнитися, чи реальний він господар квартири. Це дозволить уникнути різноманітних шахрайських схем. Наприклад, так звану суборенду, коли наймач перездає квартиру без відома власника.

Отримати дані про право на нерухоме майно можна з відкритого державного електронного реєстру.

3. Ретельно оглядайте приміщення

Потенційне житло необхідно дуже прискіпливо оглядати, звертаючи увагу на дрібниці. Перевіряйте все: зручність меблів, справність механізмів на дверях і вікнах, наявність вказаної в оголошенні побутової техніки.

Не соромтеся уточнювати нюанси, адже повернути внесені кошти вже після підписання документів складно. Намагайтеся виявити недоліки саме під час огляду. Можливо, наголосивши на них, вам вдасться домовитися про знижку.

4. Укладайте письмовий договір

Важливий крок у правильній оренді квартири в Києві, яким не варто нехтувати, – складання та підписання договору найму з вказуванням:

  • паспортних даних сторін;

  • адреси, площі та стану житла;

  • строків угоди;

  • вартості і способу оплати;

  • опису майна.

Також рекомендовано оговорювати умови дострокового припинення дії документу, права й обов’язки орендатора й орендодавця.

Подібні заходи позбавляють від багатьох претензій і конфліктів у майбутньому. Зокрема це стосується раптового незаконного виселення.

5. Порівнюйте як мінімум декілька варіантів

І наостанок: переглянувши одну квартиру, не поспішайте припиняти пошуки. Ринок нерухомості у Києві великий і на ньому напевно знайдеться пристойне житло за прийнятною ціною.

Для успішного вирішення справи правильно плануйте свій час і побудуйте максимально ефективну пошукову стратегію.