У багатьох дім асоціюється з теплом, батьками, дитинством, приємними спогадами. Коли повертаєшся додому, на душі стає дуже тепло та приємно. Правду ж кажуть, що рідні стіни лікують та піднімають настрій. Усі батьки хочуть для своїх дітей самого найкращого: від приготування їжі, придбання хорошого та якісного одягу, закінчуючи утепленням і створенням затишку в домі. Коли діти маленькі, їх завжди можна знайти або у ліжку, або на підлозі, де вони граються у іграшки, вчаться ходити, ковзають та повзають. І батьки все частіше замислюються над тим, щоб зробити у першу чергу безпечну та якісну підлогу для дитини. У таких випадках, найчастіший запит у пошуковій системі – «лакування паркету ціна». Після лакування підлоги, батьки можуть бути спокійними за своїх дітей, принаймні тоді, коли вони у кімнати або з ними інші дорослі діти.
Бувають різні види «лаків» для лакування підлоги:
-
Акрилові лаки.
Такого виду лаки виробляють на водній основі. За своєю структурою вони дуже добре розтікаються по підлозі, що дуже важливо при виконані роботи. Покриття отримує непогану еластичність. Недолік - одержуваний прозорий шар має не надто високі характеристики міцності якості. Ціна на такі лаки цілком доступна.
-
Алкідні лаки.
Цей вид лаку швидко сохне. Стійкі до стирання, але ось ударна міцність невисока через відсутність достатньої еластичності.
-
Масляні лаки.
Основні інгредієнти такого лаку – рослині масла та смола. В якості фінішного покриття не застосовуються - їхнє призначення обмежується попередніми покриттям деревини.
-
Поліуретанові лаки.
Випускаються на водній та на органічній основі. Відрізняються високою міцністю, еластичністю одержуваного покриття. Недолік, мабуть, тільки один - водорозчинні поліуретанові лаки досить дороги, а на органічній основі - при застиганні досить довго видають різкий неприємний запах.
-
Епоксидні лаки.
Хороші практично за всіма параметрами (винятки можуть там тільки недостатня еластичність). Великий знак «мінус» цих матеріалів - складність роботи з ними. Вони завжди - двокомпонентні, що має на увазі дотримання технології приготування лаку безпосередньо перед нанесенням, і малу «тривалість життя» готового розчину.
-
Поліуретаново-акрилові лаки.
Призначені для масового застосування. Виробники постаралися поєднати якості дорогих ПУ матеріалів з невисокою ціною акрилу. В якійсь мірі це вдалося, але міцність таких лаків, звичайно, нижче.
-
Уретанові лаки
Мають непогані показники міцності і пластичності, невисоку ціну. Вони цілком підходять для підлог в приміщеннях, де не передбачається великих навантажень. Їх гідність - вони не «склеюють» сусідніх мостин або паркетин, навпаки, є своєрідним демпфером при термічних лінійних коливаннях деталей. Схожими властивостями, але тільки більшою механічною міцністю, мають дерев'яні покриття з нанесеними на них уретанового-алкідними лаками.
-
Спиртові лаки.
Хороші тим, що завдяки високій швидкості випаровування спиртів дуже швидко застигають, при цьому мають чудову адгезію до будь-якої підстави. Покриття з них виходить міцним, відрізняється характерним блиском. Характерна особливість - можливість нанесення великої кількості шаром у міру зносу старих, без втрати декоративності. Все псує лише їх головний недолік - вони дуже нестійкі до води.
Шліфування дошки теж набуває популярності, тому що дає гарний результат. Підлога виглядає доглянутою та безпечною як для дитини, так і для дорослих.