Коли жінка хоче мати дітей, але не може завагітніти - це проблема. Причому проблема, про яку не прийнято говорити відкрито. Однак лікарі наполягають: діагноз «безпліддя» - не вирок. Головне - виявити причини безпліддя у жінок та почати з ними боротися.

В медичному центрі “Мати і дитина” працюють кваліфіковані спеціалісти, які допоможуть вам пізнати радість батьківства.

Розглядати безпліддя як основну проблему неможливості зачати дитину можна після 12-ти місяців, протягом яких пара займалася регулярним незахищеним сексом, а вагітність не наступила. Відзначимо, що термін довжиною в рік є досить умовним: наприклад, чим старше жінка, тим більше часу може знадобитися для настання вагітності. Також варто мати на увазі, що не завжди проблеми з зачаттям обумовлені патологіями жіночого організму. Цілком можливо, що причина в здоров'ї чоловіка. Саме тому підтвердити або спростувати діагноз можна лише після повного обстеження пари. В цілому ж безпліддя не має ключової, ознаки і в багатьох випадках протікає без симптомів, вимагаючи від лікаря під час обстеження жінки уважного аналізу непрямих ознак. Такими можуть вважатися знижений або сильно завищений індекс маси тіла, шкіра з вираженими ознаками ендокринних порушень, ущільнення і больові відчуття в області малого тазу, недостатній розвиток молочних залоз, а також наявність гінекологічних захворювань. Деякі симптоми, що вказують на безпліддя, можуть бути виявлені тільки в результаті лабораторних досліджень. Йдеться про:

  • симптоми гормонального безпліддя;

  • виявлені в результаті тестів інфекційні захворення;

  • порушення у розвитку органів малого таза і щитовидної залози, виявлених на УЗД;

  • пухлини головного мозку (які можна виявити за допомогою МРТ), що гальмують вироблення або навпаки надмірно підвищують рівень необхідних для настання вагітності гормонів.

Також при підозрі на безпліддя жінка проходить дослідження маткових труб щоб виключити їх непрохідність.

Причини жіночого безпліддя

Факторів, через які вагітність не настає при регулярному сексі (за умови гарної спермограми партнера), може бути кілька. Основними причинами безпліддя можуть вважатися:

  • запальні захворювання органів малого таза;

  • генетична патологія;

  • вроджена аномалія дітородних органів;

  • хірургічне втручання в репродуктивну систему;

  • черепно-мозкові травми, стрес і дисбаланс обміну речовин;

  • природне уповільнення всіх фізіологічних процесів після 35-ти років.

Розрізняють також імунологічне безпліддя, пов'язане з порушенням репродуктивної функції. Виражається ця патологія в ураженні сперматозоїдів антиспермальними антитілами. Це придбана проблема, найчастіше виникає в результаті перенесених або хронічних інфекцій статевих шляхів. Для того щоб з'ясувати, хто в парі страждає на імунологічного безпліддя, обстеження проходять обидва партнера: здають ряд аналізів крові і сечі, чоловікові також призначається спермограма, жінці - аналіз мазків слизової оболонки піхви і шийки матки.

На так зване трубне безпліддя, що виникає, як правило, через непрохідність маткових труб, в Україні страждає дуже багато жінок. Непрохідність часто протікає безсимптомно, не доставляючи жінці ніяких незручностей. Для її діагностики зазвичай призначається гістеросальпінгографія або, як наступний етап, лапароскопія. Ці методи дозволяють не тільки визначити ступінь прохідності труб, але і мають деякий терапевтичний ефект.

Причин для безпліддя насправді може бути дуже багато, в тому числі і психологічних. Якщо жінка постійно сконцентрована на тому, що їй не вдається завагітніти, або підсвідомо боїться цього, це також може вплинути на кінцевий результат.

В медичному центрі “Мати і дитина” зможуть виявити, чому саме вам не вдається завагітніти, та допомогти впоратись з цим. З допомогою наших спеціалістів ви вже скоро зможете народити здорову дитину!