Коноплі використовуються в якості технічної культури з давніх давен. Археологічні знахідки сучасності вказують на те, що наші пращури виробляли тканину з конопляного волокна, харчувалися насіннями конопель та лікували деякі хвороби за допомогою цієї рослини.
Відомо, що фемінізоване насіння коноплі не містить наркотичних речовин, що наявні у суцвіттях та листі рослини. В наш час насіння конопель найчастіше слугує їжею для свійських птахів чи тварин, папуг або декоративних гризунів. В яких галузях промисловості використовується насіння конопель і в чому полягає їхня цінність - про це ми поговоримо в нашій статті.
Насіння конопель є сировиною у наступних сферах виробництва:
-
Харчова промисловість.
-
Косметичне виробництво.
-
Виробництво лікувальних засобів.
Конопляне насіння у харчовій промисловості
Насіння конопель належить до цінних дієтичних продуктів з низки причин. Багатий вітамінний склад (A, E, B1, PP, C, та B2, відомий як "вітамін краси"), робить конопляне насіння ефективним біологічно активним харчовим додатком, здатним ліквідувати дефіцит відповідних вітамінів. Окрім того, насіння містить мікро- і макроелементи калій, фосфор, залізо, йод, бор, хром, літій та інші. І це ще не все. У складі більшості горіхів та видів насіння в різних пропорціях присутні жирні кислоти омега 3, омега 6 та омега 9.
Вживаючи горіхи чи насіння, важливо слідкувати за балансом омега, оскільки надто високе дозування шкодить здоров'ю. Наприклад, в гарбузовому насінні співвідношення омега 3 та омега 6 - 1:54, тому добове вживання насіння гарбуза необхідно обмежувати - хоча користь помірних кількостей гарбузового насіння не підлягає сумніву. У конопляному насінні пропорція жирних кислот омега ідеальна для засвоєння людьским організмом, завдяки чому не тільки олія, але і ціле насіння рекомендується дієтологами як профілактичний засіб проти атеросклерозу та ожиріння.
Косметичні вироби, що містять конопляне масло
Вченим відомі протизапальні та антиоксидантні якості конопляного насіння. В косметиці масло з насіння коноплі є основою кремів, що вповільнюють старішання шкіри, а також шампунів для більш активного росту волосся. Чисте конопляне масло лікує лупу і захищає шкіру голови від ультрафіолету, полегшує розчісування, сприяє регенерації пошкодженого волосся, також змащене конопляним маслом волосся не схильне до статичної електрики. Завдяки вмісту токоферолу (вітамін E) та рібофлавіну (B2, так званий "вітамін краси"), масло з насіння конопель загоює мікротріщинки в шкірі і сприяє її гладкості та еластичності.
Лікувальні засоби на основі конопляного масла
В Америці та інших розвинених країнах в продажу вже наявні лікарські засоби для зовнішнього вживання: лосьйони, які сприяють загоєнню ран, зупиняють місцеві запалення та лікують забії і синці. Асортимент засобів від Apothecanna поділяється на три лінійки: знеболюючу, заспокоюючу та стимулюючу. Лосьйони на основі конопляного масла за участю інших рослинних речовин (м’яти, лаванди, тощо) здатні навіть припиняти головний біль.