Як ми робимо покупки? Найчастіше обираємо те, що сподобається на ту суму, яка є. Але кухня – це місце де ми буваємо щодня, а меблі часто коштують дорого, тому правильний вибір меблів для кухні допоможе уникнути серйозних розчарувань, плюс збереже ваш бюджет від безглуздих витрат. Отже, як вибрати меблі для кухні, нам розповість директор салону-меблів «Папа Карло» у Рівному Оксана Дума.

З чого розпочати вибір меблів для кухні?

У більшості осель кухня є багатофункціональним приміщенням. Зазвичай тут не тільки готують їжу, а ще й члени сім’ї проводять час за розмовами та приймають гостей. Тож дуже важливо обрати такі меблі багатофункціональні. , Важливо звернути увагу на якість меблів, оцінити практичність матеріалів і подуматипро кількість предметів та їх розташування. Важлива кожна деталь, навіть до найменшої полички. І це чудово, якщо Ви чітко знаєте, як облаштувати свою кухню, але при сучасному, величезному виборі матеріалів і готових наборів, навіть у досвідченого дизайнера виникають інколи проблеми з грамотним підбором оснащення для кухонного простору.

Рекомендуємо наступний алгоритм, як замовити меблі для кухні:

•Розробити самостійно чи за допомогою дизайнера проект кухні, в якому буде передбачена комплектація всіх елементів, їх розташування, стилістика та облаштування технікою.

•Перед встановленням нових меблів на основі проекту бажано зробити хоча б поточний ремонт приміщення, передбачити вивід розеток та вимикачів у всіх необхідних місцях, прокласти інженерні комунікації, такі як водовідведення, каналізації, газовідведення та ТВ.

•Після проведення ремонту знову варто зробити ретельні заміри з вказаними на плані розміщенням комунікаційних систем та чіткими габаритами приміщення з прив’язкою до віконних та дверних прорізів.

Конфігурація

Сучасні гарнітури практично будь-якого виду відносяться до модульних. Що це означає? По-перше, модулі можна обрати у відповідності з габаритами власної кухні. По-друге, можна комбінувати, як зручно господині чи господарю. Згідно відгуків, такий підхід виявляється найбільш раціональним та вигідним, але при цьому потрібно враховувати правила ергономіки, а вони стверджують, що для зручної та швидкої роботи на кухні, потрібно, щоб холодильник, мийка та плита розташовувалися по кутках умовного рівностороннього трикутника.

Лінійна кухня.Весь гарнітур і обладнання збудовані вздовж однієї стіни. Для маленької кухні – єдина можливість. Відсутність трикутника обумовлюється маленькими розмірами.

Кутова. Варіант більш універсальний, оскільки саме кут дозволяє створити трикутник, нехай і з прямим кутом, зате рівнобедрений. Кутовий гарнітур підійде як для маленької, так і для великої кухні.

П-подібна кухня. В невеликому приміщенні включає в себе столову групу у вигляді барної стійки. У великому – утворює ряд робочих модулів, розміщених вздовж трьох стін. Особливо підходить цей варіант, коли в одному з сегментів виявиться задіяний простір перед вікном. І з психологічної і з практичної точки зору працювати перед вікном набагато краще.

Острівна. Модуль тільки для дуже просторого приміщення, не менше 20 квадратних метрів. Острів зазвичай утворюють мийка, плита і робоча стільниця, а біля стіни розміщуються холодильник, хоча б один робочий стіл (з мінімальним використанням модулів), шафа-колона та ін. Найзручніший варіант, але і найдорожчий. Такий гарнітур завжди відрізняється високою вартістю, так як з бюджетних матеріалів не виробляється.

Вибір матеріалів

Щоб кухня мала свіжий вигляд протягом багатьох років, важливо приділити увагу матеріалу, з якого виготовлені фасади (дверцята та лицьова частина гарнітури ) – саме вони піддаються впливам температури і вологості. Фасади з масиву матимуть солідний вигляд, але можуть деформуватися з часом.

Про особливості найпопулярніших матеріалів, сайту 0362.ua прокоментувала Оксана Дума.

Дерево

Дерево – екологічно чистий і найдорожчий матеріал, але його висока вартість цілковито виправдана. Такий матеріал стійкий до механічних впливів та відрізняється довговічністю. Вироби з сосни та берези рахуються бюджетним варіантом, водночас горіх, дуб та бук оцінюються вище. А ось лідерами серед дерев'яних порід являється червоне дерево і палісандр. Однак, в цих матеріалів є свої недоліки – вони не виносять вологості. В підсумку, дерево – це якісний матеріал, однак купувати його варто тільки в випадку, якщо Ваш фінансовий стан дозволяє подібні витрати.

ДСП ( дерев’яно-стружкові плити )

ДСП – лідер серед бюджетних варіантів для корпусних меблів. Завдяки своїй підвищеній вологостійкості, легкості та вогнебезпечності, ДСП можна використовувати в будь-яких умовах. Він відмінно підійде як для офісу, так і для дому. Навіть у ванній кімнаті зі високою вологістю та регулярними перепадами температури, розміщують меблі з цього матеріалу. Крім цього, ДСП вважається економ-варіантом, а тому по гаманцю сильно не вдарить. Хоча й недоліки в нього є, з назви плити можна зрозуміти, що складається вона з тирси та дерев’яної стружки, все це з’єднується формальдегідними смолами, які водночас небезпечні для людини.

Стільниця

Стільницю для робочого столу, краще обирати товстішу (38-40 мм) зі спеціальними вологостійким просочуванням. Столам з такою стільницею не страшні ніякі кухонні експерименти. До того ж, тільки в товсту стільницю можна встановити варильну панель так, щоб вона не виступала. Стінові панелі чи «фартух» можна обрати з того ж матеріалу, що і стільницю, але меншої товщини. Найкрасивішим, довговічним та дорогим варіантом стільниці є штучний або натуральний камінь.

Детальну інформацію де купити якісні та надійні меблі для кухні можна тут:

Адреса: м. Рівне, вул. ген. Безручка, 14.

Тел.: 098 833 44 33, 096 776 43 60.

Сайт: http://papacarlo.net/