Літо – це завжди весела і приємна пора. Особливо їй радіють діти, адже тепло, канікули і безмежні веселощі. Проте пряме сонячне проміння та надмірне тепло може і стати небезпечним для людини. Аби найлегше пережити спеку, фахівці ЦГЗ дали декілька простих порад.

Перебувайте якомога менше на сонці, особливо в період з 11 до 16 години. Шукайте прохолоду й тінь, щоб ваше тіло могло відновитися. Найкраще залишатися у приміщенні, бажано з кондиціонером.

Якщо вдома немає кондиціонера — зайдіть до кондиційованих громадських приміщень — навіть кілька годин в охолодженому приміщенні можуть допомогти вашому тілу адаптуватися до спеки на вулиці.

Обережно із засмагою. Наносьте сонцезахисні креми за 30 хвилин до виходу надвір. Засмага може значно уповільнити здатність шкіри вивільняти надлишок тепла і таким чином сприяти зневодненню організму.

Підказка: шукайте засоби захисту від сонця з позначкою «Широкий спектр» або «Захист UVA/UVB» — такі продукти діють краще. Застосовуйте їх повторно відповідно до інструкції на етикетці.

Біля водойм і на пляжі отримати опіки найлегше, тож тут слід бути уважними. Обирайте легкий, вільний одяг світлих кольорів, бажано з довгим рукавом.

Одягайте сонцезахисні окуляри і крислатий капелюх, щоб затінити обличчя, вуха та шию. Уникайте відвідування соляріїв у спеку.

Пийте більше води. Підтримуйте водний баланс незалежно від того, наскільки ви активні. Не чекайте відчуття спраги — пийте постійно маленькими порціями.

Увага: порадьтеся з вашим лікарем стосовно допустимої кількості води у спеку, якщо є якісь протипоказання за станом здоров’я.

Не пийте рідини, що містять кофеїн, алкоголь чи багато цукру, адже це фактично призводить до втрати більшої кількості рідини.

Майте на увазі: електричні вентилятори можуть забезпечити комфорт, але коли температура повітря досягає критичної позначки, вони стають неефективними.

Використовуйте кухонну плиту і духову шафу якомога менше, щоби підтримувати прохолоднішу температуру в домі. Уникайте гарячої та важкої (жирної) їжі: вона зумовлює додаткове теплове навантаження для вашого тіла.

Уповільніть темп: зменшуйте інтенсивність фізичних вправ під час спеки. Якщо ви не звикли працювати чи займатися спортом за високої температури повітря, починайте вправи повільно і поступово підвищуйте темп.

Ніколи не залишайте немовлят, старших дітей і домашніх тварин у припаркованому автомобілі, навіть з відкритими вікнами.