Майже 4 тисячі студентів-першокурсників розпочали навчання у закладах залізничного профілю

Залізнична галузь завжди відкрита для ініціативних, відповідальних і талановитих людей. Молодь усвідомлює це та прагне отримати відповідну освіту, щоб стати частиною багатотисячного колективу залізничників.

Упродовж останніх років найбільшим попитом користуються такі спеціальності, як «Організація перевезень та управління на транспорті», «Автоматика та автоматизація на транспорті», «Технічне обслуговування та ремонт тягового рухомого складу», відповідно на ці факультети спостерігається найбільший конкурс.

Укрзалізниця продовжує омолоджувати кадровий потенціал галузі. Так, у структурних підрозділах Укрзалізниці у 2014 році розпочали роботу майже 1,2 тис. молодих фахівців – випускників вищих навчальних закладів, які навчались за державним замовленням, а в поточному році було направлено на залізниці більш ніж 1,1 тис. випускників.

Загалом у 2014 році перші робочі місця у залізничній галузі отримали більше 2 тис. молодих осіб.

Укрзалізниця приділяє багато уваги підготовці молодих фахівців та їх працевлаштуванню і подальшій адаптації на виробництві. При відборі та працевлаштуванні випускників ВНЗ на підприємствах залізничного транспорту використовується система багатопрофільного професійного тестування, яка дає можливість без впливу людського фактору охарактеризувати майбутнього працівника, з’ясувати його рівень знань за різними напрямками: суто професійної спрямованості, охорони праці, безпеки руху тощо. Для кожного молодого фахівця складається індивідуальна програма стажування, організовується його проведення, за кожним закріплюється наставник. Це дозволяє полегшити адаптацію випускників у колективах.

Довідка

Основними постачальниками фахівців з вищою освітою для залізниць України є 12 коледжів залізничного спрямування, а також Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту, Український державний університет залізничного транспорту та Державний економіко-технологічний університет транспорту, які проводять підготовку більш ніж за 20 напрямами. Крім зазначених навчальних закладів, підготовку фахівців за спеціальностями залізничного профілю здійснюють більше 10 інших вищих навчальних закладів України технічного профілю.

Молоді люди, які ще не визначилися зі своїм професійним шляхом, можуть ознайомитися з переліком навчальних закладів, що готують спеціалістів для залізничного транспорту, у розділі «Навчання та стажування» на офіційному сайті Укрзалізниці.

Ті, хто мріє працювати на залізницях, можуть залишити своє резюме в новому розділі на офіційному сайті відомства «Робота на залізниці».