Все почалося на початку дев'яностих з інтеграції українських футбольних клубів до єврочемпіонатів, найвідомішими з яких на той час були Ліга Чемпіонів та Кубок УЄФА. Найбільші футбольні клуби середини дев'яностих були цікавою інвестицією для олігархів, бо й для скоробагатьків це був чи не єдиний легальний спосіб інтегруватися до західного світу. Слідом за футболістами до різних країн Європи потягнулися і їх фани.
Дуже часто, бажаючи мати гарну підтримку своєї команди за кордоном, олігархи дотували значні суми коштів для поїздок простих хлопців Києва, Одеси, Дніпра до різних столиць Європи. Досить формальні, пострадянські організації фанів, зустрічали у Європі ідейних вболівальників, котрі у своїй підтримці звично використовували елементи місцевої історії, традицій, те що їх відрізняє від інших клубів, окремі рухи мали навіть антиміграційні та соціальні гасла.
Зі збільшенням українських клубів, що грали в єврозоні, збільшувалася і кількість і якість ультрас. У матчах чемпіонату України вони конфліктували і робили акцент на честі своїх міст. Матчі у Європі, прив'язувалися до прапора, але особливої відмінності потребували матчі проти росіян, котрі часто траплялися у межах єврозони, бажання особливо роздратувати суперників, призводила наших хлопців то того, що є для москалів-биків червоною шматою, тобто, до націоналізму. Ультраси різних клубів, спочатку тихенько, а потім все активніше, робили банери з козаками, писали патріотичні гасла і навіть порушивши споконвічне табу східних міст, приносили червоно-чорний прапор.
Процес становлення руху тривав до 2004-2005 років, допоки агенти Кремля не отримали поразку, під час Помаранчевої революції. Саме тоді вони змінили стратегію щодо України і почали активний наступ. У час коли, ні наша влада, ні силовики і гадки не мали про перспективи ультрас, а більшість можновладців і значення цього слова не знали. ФСБ активно відслідковувало процеси і на противагу патріотичним ультрас, активно почали розвивати і фінансувати інший футбольний рух під назвою "антіфа", зрозуміло що з антифашистською ідеологією, георгіївськими стрічками і криками "дєди воювали". Найактивніше цей рух був поширений у Київському клубі "Арсенал", власником якого був Вадим Рябінович, тепер депутат "опозиційного блоку" (партії регіонів) і полум'яний спікер на багатьох телеканалах.