Поки що українсько-білоруський державний кордон є лише на карті. Для того, аби чітко визначити межі обох країн та винести кордон на місцевість, на Рівненщині упродовж трьох днів триватиме чергове засідання Спільної українсько-білоруської демаркаційної комісії. Сторони, зокрема, планують затвердити другий том Графічного проекту місць встановлення прикордонних знаків, а також інструкції виконання польових демаркаційних робіт. У підсумку буде підписаний узгоджений протокол.
"Для Рівненщини нормальне функціонування державного кордону означає розгортання міжнародної співпраці, розвиток малого та середнього бізнесу. Це сприятиме надходженню фінансів до державного бюджету", - зазначив перший заступник голови ОДА Юрій Приварський. Разом з тим, за його словами, не потрібно забувати про щоденні потреби людей, які проживають по обидва боки кордону і мають давні родинні та сімейні зв’язки. «Наше завдання зробити кордон комфортним для розвитку не тільки міждержавних, але й міжлюдських відносин».
Довідково: Українсько-білоруський державний кордон має загальну протяжність 1084,2 кілометри та проходить територією Волинської, Рівненської, Житомирської, Київської та Чернігівської областей. На Рівненщині ця межа складає 225 кілометрів. Торік, у червні, нанесення державного кордону на місцевість області спеціальними робочими групами було розпочато. Вони за координатною сіткою позначають, де будуть встановлені прикордонні знаки. Загалом демаркацію кордону планують завершити за декілька років.