«Ваш син у міліції, потрібні гроші» - класичний спосіб шахраїв дурити рівнян

Незважаючи на постійні застереження населення, телефонні шахраї регулярно знаходить своїх потенційних жертв. 15 тисяч гривень виманили невідомі у 55-річної Тетяни з Рівного, сказавши у слухавку: – «Ваш син в міліції».

Дзвінок на міський чи мобільний телефон... «Альо, мам! У мене великінеприємності. Запиши номер. Ти записала? Я в міліції. Мені терміново потрібні гроші. Подзвони за цим номером, що б мене випустили! Ти мене чуєш, мамо? Мамочка, будь ласка, допоможи мені!»…

Варіантів розмови може бути кілька: син чи онук, сам телефонує і жалібнимтривожним голосом розповідає страшну історію, або «псевдоміліціонер»дзвонить і повідомляє, що ваша близька людина затримана працівниками міліції за вчинення будь якого злочину і аби йому допомогти, потрібнозаплатити велику суму грошей. Це може бути банківський переказ, поповнення рахунку мобільного телефону або вручення конверту з готівкою кур’єру.

Шахраї намагаються зіграти на основному батьківському інстинкті — захистісвого «чада», і їм це на жаль часто вдається. Людина на емоціях не зовсім розуміє, що сталося і не завжди може зрозуміти, що голос в трубці належить чужій людині. В основному до рук шахраїв потрапляють особи похилого віку, які, починають панікувати і забувають запитати хоч якісь деталі, відомі тількидля них чи родича, зателефонувати своїм дітям або розповісти комусь із близьких, щоб ті допомогли розібратися.

Зловсмисники говорять швидко, переконливо і дають чіткі інструкції що робити. Аферисти розраховують на елементарну неуважність і розгубленістьлюдини.

Чергову оборудку днями провернули шахраї у Рівному. До чергової частини Рівненського міського відділу міліції зателефонував 33-річний Андрій та повідомив, що невідомі особи зателефонували до його матері, представившись працівниками міліції повідомили, що він ними затриманий за вчинення злочину та щоб залагодити проблему, потрібно заплатити 15000 гривень.

Материнські почуття «взяли верх», і жінка заради порятунку нащадка перерахувала вказану суму на рахунок, який сказали зловмисники. Лише після зустрічі з сином, зрозуміла, що її ошукали.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України, – зазначив начальник Рівненського МВ УМВС в Рівненській області Руслан Мельник – Наразі зловмисників розшукуємо. За такі дії чинним законодавством передбачено покарання у вигляді штрафу до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Працівники міліції вкотре звертаються до всіх жителів обласного центру аби вони були обачними!!! Не довіряйте подібним дзвінкам і не відкривайте двері незнайомцям. Сядьте і подумайте спокійно — без паніки, наскільки можлива така ситуація і одразу ж телефонуйте родичеві, який нібито перебуває у міліції. Телефонуйте на міський телефон, оскільки мобільний може бути вкрадений чи Вам відповість шахрай. Також не буде зайвим зателефонувати близькій людині вашого родича аби підтвердити що усе в порядку.

Коли Вам телефонують із подібними заявами представляючись працівником міліції. Попросіть, щоб Вам представилися: назвали прізвище, посаду, в якому міськрайвідділі працює. Обов’язково потрібно перевірити цю інформацію зателефонувавши на гарячу лінію «102». Ваше оперативне повідомлення дозволить правоохоронцям максимально швидко допомогти Вам.

Про це повідомили у Рівненському МВ УМВС України в Рівненській області.