Вирощування сої може принести неабияку користь. У цьому переконані учасники науково-практичного семінару «Високопротеїнові сорти сої – запорука економічної стабільності сільськогосподарського виробництва», котрий відбувся в Гощі.
«Соя – це культура, яка користується попитом на ринку і відповідно, має певний рівень рентабельності через її затребуваність, - розповіла директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Надія Переходько. – З неї виготовляються високоефективні корми, які використовуються в птахівництві, свинарстві, відгодівлі худоби». Окрім того, соя збагачує азотом виснажені землі. На Рівненщині її посіви за п’ять років зросли в десять разів і сягнули 54 тисяч гектарів. Нині з гектара місцеві аграрії збирають у середньому 19 центнерів.
Тим часом, більше трьохсот гектарів сої на Рівненщині обробляє полтавське підприємство. Так, поля Гощанського та Рівненського районів засіяні високопротеїновим сортом «Танаїс», котрий розроблений фахівцями приватного науково-дослідного інституту. За словами гендиректора групи компаній «Арніка» Полтавської області Олега Писанки, цей сорт містить дуже велику кількість рослинного білка. Разом з тим, у наступному році полтавчани планують засіяти не менше двох тисяч гектарів, а ще мають намір відкрити на Рівненщині завод для виробництва повножирової сої, котра є дуже важливою у відгодівлі тварин та птиці. Зокрема, цю кормову добавку інтенсивно впроваджують як у США, так і в європейських країнах.