Тема люстрації найбільш вигідна для «Свободи», - політолог

Більшість народних депутатів проголосували за закон «Про очищення влади» в першу чергу під тиском громадської думки. Таку думку висловив Петро Бурковський, експерт Школи політичної аналітики при НаУКМА, передає РБК.

За його словами, численні невдалі спроби прийняти у другому читанні та в цілому цей законопроект показали, що українські політики бояться самі потрапити під його дію. 

«Більшість нинішніх політиків так чи інакше підпадають під люстрацію. Багато хто з них були членами КПРС, працювали на високих посадах ще в СРСР. Тому ні комуністи, ні колишні регіонали, які розбіглися по іншим фракціям, за цей законопроект переважно не голосували », - зазначив Бурковський. 

Він також підкреслив, що навіть колишні опозиційні партії були змушені голосувати за закон про люстрацію в першу чергу під тиском громадськості. 

«Це було головною вимогою Майдану, і якби вони не прийняли цей законопроект, народ би від них остаточно відвернувся. Але навіть у такій ситуації ми бачимо, що в колишніх опозиційних фракціях було багато депутатів, які не проголосували », - вказав Бурковський. 

При цьому він упевнений, що окремі партії спробують максимально використати тему люстрації у своїй передвиборчій кампанії. 

«В першу чергу мова йде про« Свободу », яка демонстративно в повному складі проголосувала за закон про люстрацію і тепер на кожному кроці про це розповідає. Вони менше інших бояться люстрації, тому що ніколи раніше не були у владі (в тому числі, в органах влади СРСР), тому будуть педалювати цю тему на виборах », - вважає експерт. 

Нагадаємо, 16 вересня Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому закон «Про очищення влади». Законопроект набрав 231 голос при мінімально необхідних 226 Закон був прийнятий після неодноразових невдалих спроб голосування. Фракція ВО «Свобода» була єдиною, що проголосувала за законопроект у повному складі.