30 липня голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов взяв участь у розширеному засіданні колегії прокуратури Рівненської області, яке відбулося під головуванням прокурора області Сергія Кубрака. На порядок денний було винесено питання «Про стан додержання законодавства у сфері екології та прокурорського нагляду з цих питань». Про це повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради.
На колегії відзначалося, що не зважаючи на проведену правоохоронними та контролюючими органами роботу у сфері навколишнього природного середовища, досі залишається невирішеною низка проблемних питань у сфері довкілля. Зокрема, невиправданими є факти неналежного реагування працівників Державної лісової охорони на нещадні рубки лісів. Невстановлення лісопорушників унеможливлює відшкодування державі значних економічних збитків. Досі потребують відновлення порушені незаконним видобутком бурштину 400 га лісових угідь. Із 427 місць видалення відходів залишаються не паспортизовані 32%. Утилізації потребує в області 47 тон токсичних відходів (заборонених до використання пестицидів і агрохімікатів). Не поновлено 145 дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря суб’єктами господарювання та 151 дозвіл – на спеціальне водокористування. Не повною мірою організовано комплексне управління у сфері тваринного світу, природно-заповідного фонду.
Колегія зазначила, що погіршенню екологічному становищу регіону сприяє, передусім, відсутність дієвого державного контролю, тому зажадала від присутніх керівників контролюючих органів пояснень та пропозицій щодо шляхів виправлення недоліків та прорахунків.
За результатами перевірок у сфері довкілля органи прокуратури Рівненщини у 2014 році зареєстрували 8 кримінальних проваджень, притягнули до дисциплінарної відповідальності 175 посадових осіб, з яких 147 – органів державного контролю та 28 – державної виконавчої влади і місцевого самоврядування. За документами прокурорського реагування відшкодовано 71 тис грн., упереджено незаконне використання 5,2 тис га лісу. За позовами прокурорів стягнуто 775 тис грн. та зобов’язано виконати природоохоронні заходи на суму понад 300 тис грн. Про такі здобутки поінформував присутніх заступник прокурора області Андрій Боровик та звернув увагу на низку проблем, які потребують реагування прокурорів на місцях.
Після аналізу та обговорення проблемних питань колегія визначила конкретні шляхи їх вирішення, про що зазначено у відповідному рішенні.
– У своїй подальшій роботі правоохоронні та контролюючі органи Рівненщини мають досягнути поставленого результату у важливому для громади області питанні щодо запобігання знищення природи та відшкодовування завданих збитків. Всі зорієнтовані на процес. А потрібно зважати, що головне не кількість, а якість роботи. Тобто реальне збереження у належному стані навколишнього природного середовища для майбутнього покоління. Це обов’язок кожного громадянина України, – зазначив голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов.